15 TEMMUZ ŞEHİT VE GAZİLERİMİZİ ANMA VE HAİN KALKIŞMAYI BİR KEZ DAHA NEFRETLE KINAMA BİLDİRİSİ

            Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Senatosu’ nun 14/07/2017 tarihli ve 2017/24/01 sayılı 

15 TEMMUZ ŞEHİT VE GAZİLERİMİZİ ANMA VE HAİN KALKIŞMAYI BİR KEZ DAHA NEFRETLE KINAMA BİLDİRİSİ

 

Türkiye Cumhuriyeti Devleti, tam bir sene evvel, 15 Temmuz 2016’da; ülkenin milli varlığını ve birliğini hedef alan sadece Cumhuriyet tarihinin değil, kadim Türk Tarihinin de en ağır ihanetlerinden birine maruz kalmış, devletimizin en kritik kurum ve kuruluşlarına on yıllardır sinsice sızmak suretiyle örgütlenen hain bir şebeke iç ve dış destekçilerinin desteğiyle topyekün bir işgal hareketine kalkışmıştır. Vahşeti ve vehameti her geçen gün daha da iyi anlaşılan bu hain işgal hareketi, planlayıcılarının hesaba katmadıkları ALLAH’ ın nusreti, Yüce Türk Milletinin cesaret ve feraseti, Sayın Cumhurbaşkanımızın riyaseti, TBMM’nin dirayeti ile güvenlik güçlerimizin içindeki vatansever ve asil asker ve polisimizin can siperane mücadelesi ile püskürtülmüş, Türkiye’de hain emellerinin özlemini çekenlere bu necip milletin küllerinden yeniden doğuşuyla yeni bir kurtuluş destanını Osmanlı Tokatı gibi hainlerin ve hamilerinin yüzlerine çarpmıştır.

Anadolu’ nun bin yıla yakın Türk-İslam geçmişinde vatan için şehadet şerbeti içen ve gazilik şerefine eren nicelerine sadece bir gecede 249 şehit ve 2196 gazi eklenmiş ve bu toprakların Türk vatanı olduğu, bunun ilelebet payidar kalacağı bir kez daha tescillenmiş ve cihana ilan edilmiştir. Şehitlerimize rahmet, gazilerimize şifalar diliyoruz. Milletimizin bu tarihi ihanete topyekün verdiği mücadele ve kazanılan zaferin nesilden nesile aktarılması amacıyla 15 Temmuz “Demokrasi ve Milli Birlik Günü” ilan edilmiştir.

Tarihin her döneminde farklı veçhelerle sinsi planlarını uygulamaya koymaktan geri durmayan ihanet şebekesi bu sefer sahneye FETÖ olarak çıksa da bu kirli planların iç ve dış  hamilerini Milletimiz gayet iyi biliyor. Yarım asırdır üzerinde çalışılan bir örgütlenmenin kısa sürede biteceği düşünülmemeli, bu bitse de son bir kaç yıldır şahit olduğumuz üzere her an yenilerinin, yedeklerinin eşzamanlı ya da farklı zamanlarda istiklalimize ve istikbalimize kastedebilecekleri gerçeği göz ardı edilmemelidir.

Bu vesile ile varlığımızı, birliğimizi ve dirliğimizi hedef alan her türlü hain ve alçakca planların senarist ve aktörlerinin hangi etnik kökenden, hangi inançtan ya da hangi renkten olduklarına bakmaksızın her türlü terör örgütünü ve terör faaliyetini lanetliyor, yıllardır terör listelerinde yeralmasına karşı Devletimize ve Milletimize kasteden terör mihraklarını ucuz bahanelerle  gizli ve açıktan kollayan ve besleyen iç ve dış destekçileri esefle kınıyoruz.

Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi olarak her şart altında Milli iradenin yanında olduğumuzu ve Milli iradenin dışında başka bir gücü tanımadığımızı ilan ediyoruz. Allah bir daha böyle elim olayları Milletimize yaşatmasın ve devletimizi ilelebet payidar kılsın.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

 

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz