Üniversitemiz İklim Değişikliği Farkındalık Geliştirme Projesi Hızla Devam Ediyor

Üniversitemiz Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi ile T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı işbirliğinde gerçekleştirilen İklim Değişikliği Farkındalık Geliştirme Projesi faaliyetlerine hızla devam ediyor.

Proje kapsamında “İklim Değişikliğiyle Mücadelede Yerel Yönetimler Bileşeni Semineri” İstanbul’da gerçekleştirildi.  01 ve 02 Ağustos 2017 tarihlerinde gerçekleştirilen seminere İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin yanı sıra üniversitelerin, sivil toplum kuruluşların, ilişkili özel sektörden temsilcilerin ve öğrencilerin de için de yer aldığı yaklaşık 100 kişinin katıldığı seminer programı ve çalıştay İstanbul Nearport Hotel’de gerçekleştirildi.

Programın ilk günü T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığından İklim Değişikliği Dairesi Başkanı  Mehrali Ecer ve Şube Müdürü  Gürcan Seçgel ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi uzmanlarının yanı sıra Üniversitemizden Doç.Dr. Abdülkadir Develi ve Arş. Gör. Dr. Kübra Yıldırım Özcan’ın sunumlarına yer verilirken; ikinci günü Yerel İklim Değişikliği Eylem Planlarının hazırlanması amacıyla yine uzman kişilerin sunumlarına ve paydaşların katıldığı çalıştaya yer verilmiştir.

Üniversitemiz İklim Değişikliği Farkındalık Geliştirme Projesi Hızla Devam Ediyor 1 Üniversitemiz İklim Değişikliği Farkındalık Geliştirme Projesi Hızla Devam Ediyor 2 Üniversitemiz İklim Değişikliği Farkındalık Geliştirme Projesi Hızla Devam Ediyor 3 Üniversitemiz İklim Değişikliği Farkındalık Geliştirme Projesi Hızla Devam Ediyor 4

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz