15 Temmuz NEÜ’de Analiz Edilecek

Necmettin Erbakan Üniversitesince (NEÜ), alanında uzman akademisyenlerin katılımıyla, “15 Temmuz Öncesi ve Sonrası Analizi, Yaşananların Geleceğe Etkileri” paneli düzenlenecek.

NEÜ’den yapılan açıklamaya göre, Meram Tıp Fakültesi Asım Duman Konferans Salonu’nda, 14 Temmuz Cuma günü düzenlenecek panelde Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) 15 Temmuz’daki darbe girişimi derinlemesine masaya yatırılacak.

Etkinliğe, Liberal Düşünce Topluluğu kurucularından İstanbul Medipol Üniversitesi Öğretim Üyesi ve Yorktown Internet ve Center For New Europe üyesi Prof. Dr. Atilla Yayla, Takvim Gazetesi köşe yazarı Ekrem Kızıltaş, İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Haluk Alkan, Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Kudret Bülbül ile Akademik Orta Doğu Dergisi editörlüğü ve Gazi Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Mehmet Şahin panelist olarak katılacak.

Konu hakkında konuşan NEÜ Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Şeker, 15 Temmuz’da ülkenin uçurumun eşiğinden döndüğünü söyleyerek, “15 Temmuz şehitlerimizi hayırla yad ediyoruz. Allah cennette onların makamını ali eylesin, bizleri de onlara komşu eylesin. Elbette bu tür olayların değerlendirmesini tarih önünde uzun yıllar sonra daha sağlıklı yapabilme şansına sahip olacağız. Ama elde ettiğimiz bilgiler ve ülkenin nasıl bir uçurumdan döndüğü konusunda ortaya konan belgeler bizleri şükretmek ve bu konuda özellikle geçmişte nerelerde hata yaptığımız yönünde değerlendirmeler yapmak üzere sorumlu tutuyor. Çünkü tarih, tekerrür etmemesi için ders alınması gereken olaylar zinciriyle doludur” dedi.

Alanında uzman panelistler, yaptıkları analizlerle, 15 Temmuz’dan çıkarılması gereken dersleri anlatacak.

Panel vatandaşların katılımına açık olacak.

Haberin Çıktığı Diğer Platformlar:

  1. http://www.milliyet.com.tr/neu-den-tum-yonleri-ile-15-temmuz-u-konya-yerelhaber-2158040/
  2. http://www.haber7.com/konya/2376539-15-temmuz-neude-analiz-edilecek
  3. https://www.haber50.com/genel/15-temmuz-neude-analiz-edilecek-h203010.html
  4. http://www.memleket.com.tr/15-temmuz-neude-analiz-edilecek-1169054h.htm
  5. https://www.haberler.com/15-temmuz-neu-de-analiz-edilecek-9823311-haberi/
  6. http://www.habergazetesi.com.tr/haber/671928/neuden-tum-yonleri-ile-15-temmuzu-degerlendirecek-panel
  7. http://www.yenihaberden.com/neuden-tum-yonleri-ile-15-temmuzu-degerlendirecek-panel-301317h.htm
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz