Üniversitemizde Dış Paydaş Koordinasyon Toplantısı Gerçekleştirildi

Üniversitemiz Etlik Yerleşkesi Milli İrade Binası Toplantı salonunda YÖK Kalite Akreditasyon Süreci  Dış Paydaş Koordinasyon Toplantısı gerçekleştirildi.

Toplantıya Atatürk Kültür Dil ve Tarih Yüksek Kurumu, Türkiye Adalet Akademisi Başkanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı Proje ve Koordinasyon Genel Müdürlüğü, Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu, Ankara Üçüncü Bölge Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği, Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Yenimahalle Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Diyanet İşleri Başkanlığı, TRT Ankara Radyosu, Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi, Kültür ve Turizm Bakanlığı Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü, İvedik Osb Teknopark, Ostim Osb Ostim Vakfı, Ankara Sanayi Odası 1. Organize Sanayi Bölgesi, Esetron Mekatronik Mühendislik Danışmanlık Ltd.Şti, Sistem Dental Medikal San.Tic.Ltd.Şti. temsilcileri, Pearson Ankara Yetkilisi, Blackswan Yetkilisi, Mühendis ve Mali Müşavirler ve öğrencilerimiz ile aileleri katıldı.

Üniversitemizde yapılan çalışmalar ile verilen hizmetin kalitesini artırmak amacıyla düzenlenen toplantı, kaliteden sorumlu Rektör Danışmanı Prof. Dr. Aysun Bay Karabulut’un kalite kapsamında sunumuyla başladı. 

Toplantı Üniversitemiz Rektörü Prof.Dr. Sayın Metin Doğan’ın fiziki durum, eğitim kadrosu, verilen eğitimin kapsamı ve üniversitemizin almış olduğu gelişim mesafeleri hakkında detaylı sunumu ile devam etmiştir. 

Kaliteli eğitim hizmeti vermeyi, milletinden emanet aldığı evlatlarını milli, yerli ve tam donanımlı olarak ülkesine katma değer katacak şekilde yetiştirmeyi amaçlayan üniversitemiz, Dış Paydaşlarımızın mevcut durumumuz hakkında düşüncelerini, kurumsal olarak beklenti ve isteklerinin analizini yapabilme imkanı bulduğumuz Dış Paydaş Koordinasyon Toplantısı verimli sonuçlara ulaşmıştır. Eğitim sektörü, uluslararası rekabetin etkilerini ciddi ölçüde hissetmektedir. Bu bakımdan, sözü edilen etkiye en fazla maruz kalan “yüksek öğretim” grubundaki kurumlar, iç ve dış müşteri ile diğer paydaşlarının memnuniyetine önem vermeleri gerektiğinin bilincine kavuşmuş durumdadırlar. Rekabetin ortaya çıkardığı baskı, üniversiteleri amaç, organizasyon, süreç, sistem ve çıktılar açısından kendilerini yeniden gözden geçirmeye zorlamaktadır. 

Düzenlenen Dış Paydaş Koordinasyon Toplantımız, Temel Ortaklarımız, Stratejik Ortaklarımız ve Paydaşlarımızla bir araya gelerek ülkemiz yararına yapılabilecek işbirlikleri konusunda Üniversitemize yol gösterici olmuştur.

kalitekuruludispaydas-1 kalitekuruludispaydas-2 kalitekuruludispaydas-3 kalitekuruludispaydas-4 kalitekuruludispaydas-5 kalitekuruludispaydas-6 kalitekuruludispaydas-7 kalitekuruludispaydas-8 kalitekuruludispaydas-9 kalitekuruludispaydas-10 kalitekuruludispaydas-11 kalitekuruludispaydas-12 kalitekuruludispaydas-13 kalitekuruludispaydas-14 kalitekuruludispaydas-16 kalitekuruludispaydas-17

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz