Üniversitemizin Ortağı Olduğu Ankara Teknopark’ta Sona Gelindi

Üniversitemiz ile Ankara İvedik Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğü’nün kurucu ortaklığında 10.08.2014 tarihli Bakanlar Kurulu Kararı ile teknoloji geliştirme bölgesi (TGB) ilan edilen, 130 bin metrekarelik kapalı alandan ve iki etaptan oluşan Teknopark Ankara’nın inşaatında sona gelindi.

Yıl sonunda faaliyete geçmesi planlanan Teknopark Ankara’da savunma, medikal, makine, elektrik-elektronik, bilişim ve yazılım sanayi öncelikli alanlar olarak belirlendi. Teknoparkta ayrıca TTO hizmetleri, tasarım merkezi, test merkezleri, prototip merkezi, ihracat geliştirme merkezi, girişimcilik akademisi de yer alacak.

5 bin kişiye istihdam ve  200’ün üzerinde firmaya ev sahipliği yapacak Ankara Teknopark’ta ilk etapta Nanoteknoloji Merkezi, Endüstriyel Tasarım Merkezi, Medikal Test Laboratuvarı ve Kalibrasyon Merkezi kurulması planlanıyor.

Teknopark Ankara ile Üniversite-Sanayi işbirliği çerçevesinde; ticarî amaçlı, bilimsel veya endüstriyel araştırma yapılan, katma değerli ürünlerin ortaya çıkartıldığı, bilgi ve teknoloji transferi gerçekleştirilen, AR-GE çalışmaları yapılarak yeni ürünler ve yeni teknolojilerin yürütüldüğü; akademik, ekonomik ve sosyal yapının bütünleştiği araştırma ve iş geliştirme ekosistemleri oluşturulması amaçlanmaktadır.

Üniversitemizin Ortağı Olduğu Ankara Teknopark'ta Sona Gelindi 2 Üniversitemizin Ortağı Olduğu Ankara Teknopark'ta Sona Gelindi 1 Üniversitemizin Ortağı Olduğu Ankara Teknopark'ta Sona Gelindi 3

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz