Yalın İnsani Yardım Tedarik Zinciri Çalıştayı Gerçekleştirildi

Newton Fund (British Council)-Katip Çelebi (TÜBİTAK) programı tarafından desteklenen Yalın İnsani Yardım Tedarik Zinciri Çalıştayı (Lean Humanitarian Supply Chain Workshop) Dalaman’da düzenlendi.

Programın Türkiye Koordinatörlüğü Üniversitemiz Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümünden Doç. Dr. Tunç D. Medeni, Lojistik Sorumluluğu Bilgi ve Belge Yönetimi Bölümü Araştırma Görevlisi Demet Soylu, Teknik Destek Sorumluluğu Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümünden Yrd. Doç. Dr. İ. Tolga Medeni tarafından yürütülen Çalıştaya, Üniversitemizden ayrıca İşletme Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Ömür Akdemir ve Göç Politikaları Uygulama ve Araştırma Merkezi Başkanı Doç. Dr. Emrah Akbaş da katılım sağladılar.

İngiltere ve Türkiye’den konunun uzmanı akademisyenleri biraraya getiren Çalıştayda, Türkiye’de Geçici Koruma Altında olan Suriyeli Göçmenlerin durum ve sorunları ele alınarak çözüm önerileri irdelendi.  İleriye yönelik olarak konu uzmanlarının işbirliği içerisinde yenilikçi çalışmalar yürütmesi ve ortak paydaşlar nezdinde somut etki yaratacak girişimlerde bulunulması kararlaştırıldı.

Yalın İnsani Yardım Tedarik Zinciri Çalıştayı 1 Yalın İnsani Yardım Tedarik Zinciri Çalıştayı 2 Yalın İnsani Yardım Tedarik Zinciri Çalıştayı 3 Yalın İnsani Yardım Tedarik Zinciri Çalıştayı 4 Yalın İnsani Yardım Tedarik Zinciri Çalıştayı 5

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz