Sayın Rektörümüz Suda Doğum Ünitesi Açılış Törenine Katıldı

Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Sn. Emine Erdoğan, Ankara Etlik Zübeyde Hanım Sağlık Uygulama Araştırma Merkezi’nde hizmete giren suda doğum ünitesinin açılış törenini gerçekleştirildi.

Başbakanımız Sn. Binali Yıldırım’ın eşi Sn. Semiha Yıldırım, Sağlık Bakanı Sn. Ahmet Demircan, Rektörümüz Prof. Dr. Sn. Metin Doğan, Tıp Fakültemiz Dekanı Prof. Dr. Selami Akkuş, bazı milletvekilleri ve davetlilerin da iştirak ettiği törende, Sn. Emine Erdoğan açılış konuşması gerçekleştirdi.

Konuşmasında, Türkiye’deki yüksek sezaryen oranlarına dikkat çeken ve suda doğum gibi alternatif yöntemlerin önemine vurgu yapan Emine Erdoğan, normal doğumu özendirici hizmetler veren bebek dostu hastanenin, diğer sağlık kuruluşlarına da örnek olması temennisinde bulundu.

Dünyanın en büyük mucizelerinden olan doğum hadisesinin, uygarlıkla yakından ilişkili bir konu olduğuna değinen Emine Erdoğan, “Fakat günümüz dünyasında kadınlar bu özel tecrübeyi en doğal hâliyle yaşayamamaktadır. Öyle ki doğum, tıbbi bir operasyona dönüşmüştür” diye konuştu.

Haberin detayı için tıklayınız.

Etlik Suda Doğum Ünitesi Açılışı 1 Etlik Suda Doğum Ünitesi Açılışı 2 Etlik Suda Doğum Ünitesi Açılışı 3 Etlik Suda Doğum Ünitesi Açılışı 4 Etlik Suda Doğum Ünitesi Açılışı 5

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz