İki Fakültemizde Akademik Kurul Toplantısı Gerçekleştirildi

Üniversitemiz 2017-2018 Akademik Yılın açılışıyla beraber Fakültelerimizde Akademik Kurul Toplantıları devam ediyor.

Rektörümüz Prof. Dr. Sayın Metin Doğan’ın da katılımıyla, 25 Eylül 2017 Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi, 28 Eylül 2017 Siyasal Bilgiler Fakültesinde gerçekleştirilen Akademik Kurul Toplantılarında birçok konu gündeme alındı.

Özellikle bu yıl gönüllü olarak Dış Kalite Değerlendirme sürecine girecek olan Üniversitemizin, hem yeni eğitim-öğretim yılında planlanan akademik ve eğitim faaliyetleri tartışıldı; hem de kalite sürecine yönelik akademisyenlerle fikir alışverişinde bulunuldu.

Akademik Kurul Toplantılarında konuşma yapan Rektörümüz Prof. Dr. Sayın Metin Doğan; “Üniversitemizin kurulduğu günden bugüne geçen sürede bilimsel ve teknik anlamda çok yol aldı. Gerek akademisyenler ve idareciler; gerekse öğrencileri ile Üniversitemizin bugüne gelmesinde hep birlikte çok çalıştık. Bizler Türkiye’nin 2023 ve 2071 vizyonuna uygun, bilimsel çerçevede ilerleyen bir üniversiteyiz. Çalışmalarımızla, Türkiye’nin hemen hemen her alanında söz sahibi bireyler yetiştirilmesi için yoğun çaba harcıyoruz. Gelişen imkanlarımız çerçevesinde, öğrencilerimize uluslararası düzeyde daha kaliteli bir eğitim alması için sürekli araştırmalar ve çalışmalar yapıyoruz. Akademisyenlerimizi ve öğrencilerimizin ülkemize ve bilim dünyasına katkı sağlamaları için onları teşvik ediyoruz. Üniversitemiz 2000 yılında kurulan Üniversiteler sıralamasında 2. sırada, devlet üniversiteleri arasında 1. sırada yer almıştır. Akademik Üretkenlik sıralamasında ise Türkiye’de 9. sırada yer aldık. Dünyada ilk 500 Üniversite arasında girmek için çalışmalarımıza hızla devam ediyoruz.” dedi.

Akademik Kurul Toplantıları kapsamında, başta Eğitim programları olmak üzere Üniversitemizin Kalite Kurulu Programları, Bologna Süreci, Fakülte Kurul Kararları ve teknik konular görüşüldü.

Akademik Kurul Mühendislik ve Siyasal 1 Akademik Kurul Mühendislik ve Siyasal 2 Akademik Kurul Mühendislik ve Siyasal 3 Akademik Kurul Mühendislik ve Siyasal 4 Akademik Kurul Mühendislik ve Siyasal 5 Akademik Kurul Mühendislik ve Siyasal 6 Akademik Kurul Mühendislik ve Siyasal 7 Akademik Kurul Mühendislik ve Siyasal 8 Akademik Kurul Mühendislik ve Siyasal 9 Akademik Kurul Mühendislik ve Siyasal 10 Akademik Kurul Mühendislik ve Siyasal 11 Akademik Kurul Mühendislik ve Siyasal 12 Akademik Kurul Mühendislik ve Siyasal 13 Akademik Kurul Mühendislik ve Siyasal 14 Akademik Kurul Mühendislik ve Siyasal 15 Akademik Kurul Mühendislik ve Siyasal 16 Akademik Kurul Mühendislik ve Siyasal 17 Akademik Kurul Mühendislik ve Siyasal 18 Akademik Kurul Mühendislik ve Siyasal 19 Akademik Kurul Mühendislik ve Siyasal 20 Akademik Kurul Mühendislik ve Siyasal 21 Akademik Kurul Mühendislik ve Siyasal 22 Akademik Kurul Mühendislik ve Siyasal 23

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz