Bütün Yönleriyle Çubuk ve Çevresi 2. Uluslararası Sempozyumu Gerçekleştirildi

Üniversitemiz İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi ile Çubuk Belediyesi işbirliğinde, T.C. Başbakanlık TİKA, TÜRKSOY ve T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı desteğiyle Esenboğa Külliyemizde “Bütün Yönleriyle Çubuk ve Çevresi 2. Uluslararası Sempozyumu” gerçekleştirildi.

05-07 Ekim 2017 tarihlerinde gerçekleştirilen Sempozyumun açılış konuşmasını Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Sn. Metin Doğan gerçekleştirdi. Sayın Rektörümüz konuşmasında; ” Üniversitelerin bulundukları şehirlerin ekonomik, sosyal ve kültürel alanda kalkınmasına katkı sağlamaları gerekmektedir. Son yıllarda topluma karşı görevlerini yerine getiren 3’üncü nesil üniversitelerin yanında 4’üncü nesil üniversiteler konuşulmaya başlandı. Bunlar girişimci üniversiteler dediğimiz gelirlerini kendileri elde eden üniversiteler. Bizler de genç bir üniversite olmamıza rağmen üçüncü ile dördüncü nesil üniversiteler arasındayız. Amacımız sade bir bilimsel etkinlik olması değil, konunun uzmanlarınca problemin ortaya konulması ve ev ödevi alınmasıdır. Bölgesel kalkınmaya da katkı veren bir çalışma örneği bugünkü sempozyumumuz. Çubuk yerelinde tüm ülkemizin tarihini, ekonomisini ve geleceğini tartışacağız. ” dedi. Artık üniversitelerin ülkesi ve şehri için elini taşın altına koyan kurumlar haline geldiğini dile getiren Sayın Rektörümüz, Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi olarak Çubuk’a her anlamda katkı sağlamayı amaçlandığını belirtti.

Program, Çubuk Kaymakamı Sn. İbrahim Çenet, Çubuk Belediye Başkanı Sn. Dr. Tuncay Acehan’ın açılış konuşmalarını tamamlanmasının ardından Risbay İsakov katılımcılara Manas Dinletisi sunusu ile devam etti. “Arşiv Belgeleri ile Çubuk Tarihi” ve “Çubuk’ta 15 Temmuz” sergisinin açılışına katılan davetliler Çubuk’un tarihi ve 15 Temmuz ile ilgili bilgi alma fırsatı yakaladılar.

Katılımın yoğun olduğu Sempozyumda yurt içi ve yurt dışından gelen 60 akademisyence 12 oturumda eş zamanlı 2 ayrı salonda yaklaşık 40 sunum gerçekleştirildi.

Çubuk ve Çevresi 2. Uluslararası Sempozyumu 1 Çubuk ve Çevresi 2. Uluslararası Sempozyumu 2 Çubuk ve Çevresi 2. Uluslararası Sempozyumu 3 Çubuk ve Çevresi 2. Uluslararası Sempozyumu 4 Çubuk ve Çevresi 2. Uluslararası Sempozyumu 5 Çubuk ve Çevresi 2. Uluslararası Sempozyumu 6 Çubuk ve Çevresi 2. Uluslararası Sempozyumu 7 Çubuk ve Çevresi 2. Uluslararası Sempozyumu 8 Çubuk ve Çevresi 2. Uluslararası Sempozyumu 9 Çubuk ve Çevresi 2. Uluslararası Sempozyumu 10 Çubuk ve Çevresi 2. Uluslararası Sempozyumu 11 Çubuk ve Çevresi 2. Uluslararası Sempozyumu 12 Çubuk ve Çevresi 2. Uluslararası Sempozyumu 13 Çubuk ve Çevresi 2. Uluslararası Sempozyumu 14 Çubuk ve Çevresi 2. Uluslararası Sempozyumu 15 Çubuk ve Çevresi 2. Uluslararası Sempozyumu 16 Çubuk ve Çevresi 2. Uluslararası Sempozyumu 17 Çubuk ve Çevresi 2. Uluslararası Sempozyumu 18 Çubuk ve Çevresi 2. Uluslararası Sempozyumu 19 Çubuk ve Çevresi 2. Uluslararası Sempozyumu 20 Çubuk ve Çevresi 2. Uluslararası Sempozyumu 21 Çubuk ve Çevresi 2. Uluslararası Sempozyumu 22 Çubuk ve Çevresi 2. Uluslararası Sempozyumu 23 Çubuk ve Çevresi 2. Uluslararası Sempozyumu 24 Çubuk ve Çevresi 2. Uluslararası Sempozyumu 25 Çubuk ve Çevresi 2. Uluslararası Sempozyumu 26 Çubuk ve Çevresi 2. Uluslararası Sempozyumu 27 Çubuk ve Çevresi 2. Uluslararası Sempozyumu 28 Çubuk ve Çevresi 2. Uluslararası Sempozyumu 29 Çubuk ve Çevresi 2. Uluslararası Sempozyumu 30 Çubuk ve Çevresi 2. Uluslararası Sempozyumu 31 Çubuk ve Çevresi 2. Uluslararası Sempozyumu 32 Çubuk ve Çevresi 2. Uluslararası Sempozyumu 33 Çubuk ve Çevresi 2. Uluslararası Sempozyumu 34 Çubuk ve Çevresi 2. Uluslararası Sempozyumu 35 Çubuk ve Çevresi 2. Uluslararası Sempozyumu 36 Çubuk ve Çevresi 2. Uluslararası Sempozyumu 37 Çubuk ve Çevresi 2. Uluslararası Sempozyumu 38 Çubuk ve Çevresi 2. Uluslararası Sempozyumu 39 Çubuk ve Çevresi 2. Uluslararası Sempozyumu 40 Çubuk ve Çevresi 2. Uluslararası Sempozyumu 41 Çubuk ve Çevresi 2. Uluslararası Sempozyumu 42 Çubuk ve Çevresi 2. Uluslararası Sempozyumu 43 Çubuk ve Çevresi 2. Uluslararası Sempozyumu 44 Çubuk ve Çevresi 2. Uluslararası Sempozyumu 45 Çubuk ve Çevresi 2. Uluslararası Sempozyumu 46 Çubuk ve Çevresi 2. Uluslararası Sempozyumu 47 Çubuk ve Çevresi 2. Uluslararası Sempozyumu 48 Çubuk ve Çevresi 2. Uluslararası Sempozyumu 49

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz