Türkçe Öğretimi Eğitici Eğitimleri Gerçekleştirildi

T.C. Başbakanlık Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı, T.C. Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı ve Üniversitemiz müşterek koordinatörlüğünde Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliğinin destekleriyle yürütülen “Konaklama Merkezlerindeki Suriyeli Öğrencilere Türkçe Eğitimi Programı-VI” kapsamında 10 il 19 kampta yaklaşık 670 öğrenciye Türkçe öğretecek olan 45 öğretmen, Adana’da eğitimlerini tamamlayarak düzenlenen törenle katılım belgelerini aldı.

Yunus Emre Enstitüsü Türkçe Eğitim Müdürü Kerim Sarıgül ve AYBÜ DİLMER Müdür Vekili Okt. Bünyamin Oğuz’un da katıldığı programda bir konuşma gerçekleştiren Başbakanlık Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı Koordinatörü Mehmet Nedim Aslan, Suriyeli öğrencilere Türkçe öğretimi programının önemine değinerek emeği geçen öğretim elemanlarına teşekkür etti.

Program devamında ayrıca 2016-2017 Eğitim ve Öğretim yılından itibaren projenin akademik koordinatörlüğünü yürüten Üniversitemiz tarafından geçen yıl başarılı olan 418 öğrenciye uluslararası geçerliği olan Türkçe C1 sertifikası verildi.

Öğrencilerin eğitim dili Türkçe olan lisans veya lisansüstü bölümlerden kabul aldıktan sonra bu sertifika sayesinde Türkçe hazırlık eğitimi almadan doğrudan birinci sınıfa başlama imkânı bulunmaktadır.

Dilmer Türkçe Eğitimleri Sertifika Töreni 1 Dilmer Türkçe Eğitimleri Sertifika Töreni 2 Dilmer Türkçe Eğitimleri Sertifika Töreni 3 Dilmer Türkçe Eğitimleri Sertifika Töreni 4 Dilmer Türkçe Eğitimleri Sertifika Töreni 5 Dilmer Türkçe Eğitimleri Sertifika Töreni 6 Dilmer Türkçe Eğitimleri Sertifika Töreni 7

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz