Hukuk Fakültemiz Van’da Uzlaştırma Eğitimi Verdi

Üniversitemiz Hukuk Fakültesi organizasyonunda, Van Adalet Sarayı Şehit Cumhuriyet Başsavcı Mustafa Alper Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen “Uzlaştırma Eğitimi Programı”nı tamamlayan uzlaştırmacılara, düzenlenen törenle sertifikaları verildi.

Düzenlenen törene Üniversitemiz Rektör Yardımcısı ve Hukuk Fakültesi Dekanı Sn. Prof. Dr. M. Fatih Uşan, Van Cumhuriyet Başsavcısı Sn. İbrahim Keskin, Yüzüncü Yıl Üniversitesi Rektörü Sn. Prof. Dr. Peyami Battal, Büro Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Sn. Fehim Bingöl, Büro Memur-Sen Şube Başkanı Sn. Mahmut Gülaçar ve uzlaştırmacılar katıldı.

Sertifika töreninde bir konuşma yapan Rektör Yardımcımız Prof. Dr. M. Fatih Uşan, şu ana kadar toplam bin 50 kişiye arabuluculuk, 350 kişiye ise uzlaştırma eğitimi verdiklerini belirtti. Prof. Dr. M. Fatih Uşan, “Biz aşağı-yukarı 7 yıllık bir üniversiteyiz. Memleketin nerede ihtiyacı varsa, çözüm noktasında bize ne düşüyorsa onu yapma konusunda arkadaşlarla bir araya geldik ve söz verdik. Bir takım eğitimler yapıyoruz. Bu eğitimleri de hakkıyla yapmayı düşünüyoruz. Uzlaşma konusu gündeme geldiği vakit çevre illerden çok talep oldu. Ankara Adliyesi’nden de talep oldu. Burada da ihtiyaç oldu. Umarım sizler de bizim eğitimimizde memnun kalmışsınızdır. Biz memnun kalınmasını canı gönülden arzu ediyoruz” dedi.

 

Yapılan konuşmaların ardından tören, plaket taktimi ve toplu fotoğraf çekimiyle son buldu.

aybuvanuzlastiricitoren 1 aybuvanuzlastiricitoren 2 aybuvanuzlastiricitoren 3 aybuvanuzlastiricitoren 4 aybuvanuzlastiricitoren 5 aybuvanuzlastiricitoren 6 aybuvanuzlastiricitoren

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz