Etkili İletişim ve Profesyonellik Eğitimi

Eğitimin Konusu ve Amacı:

“Etkili İletişim ve Profesyonellik” eğitim programının amacı; katılımcıların iletişim becerilerini geliştirmelerini sağlayarak iş ve özel yaşantılarında öz güvenli, etkili, uyumlu, çözüm odaklı yaklaşımlarla iş performanslarının ve yaşam kalitelerinin artmasını sağlamaktır.

Eğitimin İçeriği

  • Etkili Davranış Geliştirmeye Yönelik Temel Kavramlar
  • Davranış Türleri
  • İletişimde İlgi ve Empati
  • İletişimin Safhaları

               – Dinleme/Aktif Dinleme

                – Algılama, Algılama Farklılıkları

                – Mesaj İletme/İfade Becerisi

  • Sözsüz İletişim/Beden Dili
  • Davranış Stilleri
  • Stres Altında Davranışlarımız
  • Kişisel İmaj ve Profesyonellik

Eğitim Metodu

Bilgi aktarımı, deneyim paylaşımı, beceri kazandırma ve tazeleme amaçlı program sınıf içi eğitim olarak organize edilecek; eğitimde anlatım, oyun oynama, rol oynama, vaka çalışması, soru cevap, bireysel çalışma, grup çalışması, sunum ve keşif teknikleri akışa uygun şekilde kullanılacaktır.

Eğitim esnasında yapılan uygulamalar, eğitim öncesi/sonu yazılı değerlendirme sonuçları ve eğitimcilere ait katılımcıların değerlendirmeleri ayrı ayrı ve birbirinden bağımsız olacak şekilde göz önünde bulundurularak eğitimin etkinliği ölçülmektedir.

Eğitimin Tarihi ve Süresi

Eğitim, 21 – 22 Aralık tarihlerinde, iki tam gün olmak üzere gerçekleştirilecektir.

Eğitim 09.30-16.30 saatleri arasında yapılacaktır.

Son başvuru tarihi 15.12.2017 dir.

Eğitimin Yapılacağı Yer: Darıca Elite Hotel

Ön Çalışma (ÖNEMLİ!)

Aşağıdaki soruların cevaplarını 15 ARALIK Cuma gününe kadar dnzyayla@yahoo.com, sule.tuncgumus@aktifis.com adreslerine göndermenizi rica ederiz.

1. Bugüne kadar herhangi bir kişisel gelişim eğitimine katıldınız mı? Cevabınız “evet” ise tarih, süre ve eğitimi nereden aldığınızı belirtiniz. Sayıca beşten fazla ise en çok faydalandığınız veya en son katıldığınız programı yazabilirsiniz.

2. Bugüne kadar kişisel gelişimle ilgili bir kitap okudunuz mu? Sayıca beşten fazla ise en çok faydalandığınız veya en son okuduğunuz kitabın ismini yazınız.

3. Etkili iletişim bence ……..

Profesyonellik bence ……..

Yukarıdaki cümleleri kitabi bilgiden ziyade sizin için, iş ve özel yaşamınız için ne anlama geldiğini/önemini değerlendirerek tamamlayınız.

4. İş yaşamında üst/ast/iş arkadaşları ve şirket dışından kişilerle iletişiminizi değerlendirirseniz kendinize 10 üzerinden (ortalama) kaç puan verirsiniz? Verdiğiniz puanı gerekçelendirecek üç nedeni kısaca belirtiniz.

5. Özel yaşamınızda aile, eş, arkadaşlar, komşular, akrabalar vb. ilişkilerinizi gözden geçirdiğinizde iletişiminizi değerlendirirseniz kendinize 10 üzerinden kaç puan verirsiniz? Verdiğiniz puanı gerekçelendirecek üç nedeni kısaca listeleyiniz.

6. ACT çalışanlarının (yöneticiler dahil) iş dahilindeki iletişimlerini düşünerek ekibin bir üyesi olarak 10 üzerinden kaç puan verirsiniz? Verdiğiniz puanı gerekçelendirecek üç nedeni kısaca listeleyiniz.

7. Belirtmek istediğiniz başka bir husus varsa kısaca yazınız.

Genel Bilgi ve Hatırlatmalar

· Eğitimden beklenen faydanın sağlanabilmesi için iki tam gün katılım gereklidir. Bu sebeple de programa iki tam gün katılanlara sertifika verilecektir.

· Eğitim tam zamanında başlayacağı için en geç 09.15’ de eğitim salonunda bulunmanızı rica ederiz.

· Eğitime katılım için kıyafet sınırlandırması yoktur. Spor ya da yarı spor, gün boyunca rahat edebileceğiniz kıyafetleri tercih edebilirsiniz.

· Program akışı eğitim sırasında katılımcılarla paylaşılacaktır.

· Eğitim organizasyonu ve eğitimle ilgili diğer konularda sorularınız için Deniz YAYLA ile irtibata geçebilirsiniz.

· Katılım ücreti Tam Pansiyon konaklama dahil 400 TL dir.

Banka Bilgileri;

Marmara Teknokent A.Ş.

Ziraat Bankası Gebze Kocaeli Kurumsal Şubesi

TR14 0001 0020 8534 7693 4550 21

Daha fazla bilgi ve sorularınız için; info@marmarateknokent.com.tr / Deniz YAYLA: 0 532 408 27 60

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz