Sayın Bakanlarımızın Katılımıyla Üniversitemiz Hukuk Fakültesi İlk Mezunlarını Verdi

Üniversitemiz Hukuk Fakültesi 2015-2016 Akademik Yılı Mezuniyet Töreni Çubuk Yerleşkemizde gerçekleştirildi.

Mezuniyet Törenine T.C. Adalet Bakanı Sayın Bekir Bozdağ, T.C. Ekonomi Bakanı Sayın Nihat Zeybekçi, Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Sayın Metin Doğan, Üniversitemiz Rektör Yardımcısı ve Hukuk Fakültesi Dekanı Prof. Dr. M. Fatih Uşan, Çubuk Belediye Başkanı Dr. Tuncay Acehan, Çubuk Kaymakamı Cemal Şahin, Üniversitemiz Akademik ve İdari Personeli ve mezun öğrencilerimizin aileleri katıldı.

Tören, Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve aziz şehitlerimizin manevi huzurunda, terör olaylarında hayatını kaybeden tüm şehitlerimiz için gerçekleştirilen saygı duruşu ve İstiklal Marşımız okunarak başladı. Ardından dönem Hukuk Fakültesi dönem birincisi Kezban Börekçi, ilk mezunlar adına bir konuşma gerçekleştirdi.

Törende Hukuk Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Fatih Uşan, konuşmasında kurucu dekan olarak atandığında omuzlarında ağır bir yükün olduğunu, ilk göz ağrılarımız olarak nitelendirdiği öğrencilerimizin mezun olmaları ile bu yükün nisbeten hafiflediğini söyleyerek; Türkiye’de bir ilk olarak yüzde otuz İngilizce eğitimi veren Fakülte olduğumuza ve bunun önemine değindi ve tüm öğrencilerimizi başarılarından dolayı tebrik etti. Ardından Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Sayın Metin Doğan, üniversitelerin topluma önder olacak entelektüeller yetiştirdiğini belirterek, iyi bir eğitim almak ve kariyer yapmanın yanında iyi bir evlat, iyi bir anne baba ve iyi bir insan olmanın da çok önemli olduğuna işaret etti. Aileler adına konuşma yapan Ekonomi Bakanı Sayın Nihat Zeybekçi, öğrencilerin yetişmesine katkıda bulunan üniversite yönetimine, öğretim üyelerine ve ailelere teşekkür ederek mezun öğrencilerimize öğüt verirken; Adalet Bakanı Sayın Bekir Bozdağ ise Türkiye’nin gelecekteki hukuk eğitiminin nasıl olması gerektiğine ve İngilizce, Almanca hukuk derslerinin yanında Osmanlıca hukuk derslerinin verilmesinin önemine işaret etti.

Üniversitemiz Türk Müziği Devlet Konservatuvarı Bölümü Sanatçılarının müzik dinletisinin ardından diploma törenine geçildi ve öğrencilerimiz sırasıyla diplomalarını ve ödüllerini aldılar. Fakültemiz birincisi Kezban Börekçi, ödülünü Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’dan alırken; Fakültemiz ikincisi Fatma Akça, ödülünü Rektörümüz Prof. Dr. Metin Doğan’dan; Fakültemiz üçüncüsü Oktay Alkan ise ödülünü Fakültemiz Dekanı Prof. Dr. Fatih Uşan’dan aldı. Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi ise kızı Fatma Zeybekçi ile diğer iki öğrencimize diplomasını takdim etti. Mezun olan tüm öğrencilerimizin Fakültemiz öğretim üyelerinden diplomalarını ve ödüllerini almalarının ardından Hukukçu Yemini edilerek, kep atma gerçekleştirildi ve ikramlar ile mezuniyet töreni sona erdi.

Sayın Bakanlarımızın Katılımıyla Üniversitemiz Hukuk Fakültesi İlk Mezunlarını Verdi 1 Sayın Bakanlarımızın Katılımıyla Üniversitemiz Hukuk Fakültesi İlk Mezunlarını Verdi 2 Sayın Bakanlarımızın Katılımıyla Üniversitemiz Hukuk Fakültesi İlk Mezunlarını Verdi 3 Sayın Bakanlarımızın Katılımıyla Üniversitemiz Hukuk Fakültesi İlk Mezunlarını Verdi 4 Sayın Bakanlarımızın Katılımıyla Üniversitemiz Hukuk Fakültesi İlk Mezunlarını Verdi 5 Sayın Bakanlarımızın Katılımıyla Üniversitemiz Hukuk Fakültesi İlk Mezunlarını Verdi 6 Sayın Bakanlarımızın Katılımıyla Üniversitemiz Hukuk Fakültesi İlk Mezunlarını Verdi 7 Sayın Bakanlarımızın Katılımıyla Üniversitemiz Hukuk Fakültesi İlk Mezunlarını Verdi 8 Sayın Bakanlarımızın Katılımıyla Üniversitemiz Hukuk Fakültesi İlk Mezunlarını Verdi 9 Sayın Bakanlarımızın Katılımıyla Üniversitemiz Hukuk Fakültesi İlk Mezunlarını Verdi 10 Sayın Bakanlarımızın Katılımıyla Üniversitemiz Hukuk Fakültesi İlk Mezunlarını Verdi 11 Sayın Bakanlarımızın Katılımıyla Üniversitemiz Hukuk Fakültesi İlk Mezunlarını Verdi 12 Sayın Bakanlarımızın Katılımıyla Üniversitemiz Hukuk Fakültesi İlk Mezunlarını Verdi 13 Sayın Bakanlarımızın Katılımıyla Üniversitemiz Hukuk Fakültesi İlk Mezunlarını Verdi 14 Sayın Bakanlarımızın Katılımıyla Üniversitemiz Hukuk Fakültesi İlk Mezunlarını Verdi 15 Sayın Bakanlarımızın Katılımıyla Üniversitemiz Hukuk Fakültesi İlk Mezunlarını Verdi 16 Sayın Bakanlarımızın Katılımıyla Üniversitemiz Hukuk Fakültesi İlk Mezunlarını Verdi 17 Sayın Bakanlarımızın Katılımıyla Üniversitemiz Hukuk Fakültesi İlk Mezunlarını Verdi

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz