Üniversitemizde Orta Anadolu Avrupa Mükemmeliyet Merkezi Açıldı

Üniversitemiz koordinasyonunda Avrupa Birliği ve 6 Üniversitenin işbirliğinde kurulan Orta Anadolu Avrupa Mükemmeliyet Merkezi (ANAMER) Cinnah Yerleşkemizde açıldı.

Açılışa Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Sn. Metin Doğan, Siyasal Bilgiler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Kudret Bülbül, Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu Başkan Yardımcısı Elçi Müsteşar Sn. Gabriel Munuera Vinals, Estonya Türkiye Büyükelçiliği Müsteşarı Sn. Paul Leemetson proje ortağı üniversite temsilcileri ile öğrencilerimiz ve akademisyenlerimiz katıldı.

Açılışta Rektörümüz Prof. Dr. Sn. Metin Doğan, Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu Başkan Yardımcısı Sn. Gabriel Munuera Vinals, Estonya Türkiye Büyükelçiliği Müsteşarı Sn. Paul Leemetson konuşma gerçekleştirdiler. Selamla konuşmalarının ardından Proje Sorumlusu ve ANAMER Müdürü öğretim üyemiz Prof. Dr. Angelo Santagostino ANAMER hakkında katılımcılara bilgi verdi. Santagostino konuşmasında, “2020 yılına kadar sürecek olan ANAMER’in bölgesel olarak üniversiteler arasında AB çalışmalarını geliştirmek, öğretim üyesi hareketliliğini artırmak, araştırmaların arttırılması ve öğrencilerin AB çalışmalarına daha fazla ilgi duymalarını amaçlamaktadır.” dedi. Prof. Dr. Angelo Santagostino ANAMER’in logosundaki Türk tipi vazonun proje ortağı üniversiteleri gösterdiğini, dökülen 12 yıldızın AB bütünleşmesine yönelik bilgi akışı olduğunu belirtti. Kapanış konuşmasını Siyasal Bilgiler Dekanı Prof. Dr. Kudret Bülbül gerçekleştirdi.

Konuşmalarının ardından Cinnah Yerleşkemizde bulunan projenin merkezinin açılışını Rektörümüz Prof. Dr. Sn. Metin Doğan, Sn. Munuera Vinals ve Sn.  Leemetson gerçekleştirildi.

ANAMER (Orta Anadolu Avrupa Mükemmeliyet Merkezi) (Heart of Anatolia European Centre of Excellence) Üniversitemiz ile Avrupa Birliği tarafından desteklenen ve Avrupa çalışmalarını geliştirmek amacıyla kurulmuş bir merkezdir. ANAMER Türkiye’deki üniversitelerde Avrupa çalışmaları alanında bölgeler arası ağların kurulmasını amaçlamaktadır. Bölgesel olarak Üniversitemiz koordinatörlüğünde Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi, Çankırı Karatekin Üniversitesi, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi, Konya Necmettin Erbakan Üniversitesi, Manisa Celal Bayar Üniversitesi, Dokuz Eylül Üniversitesi işbirliği yapılacaktır. Merkezin temel amacı Türkiye ile AB’yi birbirine daha fazla yakınlaştırmak olan ANAMER bütünleşik bir Avrupa için Avrupa Birliği alanında çalışmalar yapan akademisyenler ve uzmanları biraraya getirerek Avrupa Çalışmalarını geliştirmeyi, bu alanda akademik katma değer yaratmayı ve yeni tartışma alanları oluşturmayı hedeflemektedir. Merkez Erasmus+ programı altında Jean Monnet Kursusu Başkanlığı içerisinde Avrupa Birliği tarafından finanse edilmektedir.

ANAMER Açılış 1 ANAMER Açılış 2 ANAMER Açılış 3 ANAMER Açılış 4 ANAMER Açılış 5 ANAMER Açılış 6 ANAMER Açılış 7 ANAMER Açılış 8 ANAMER Açılış 9 ANAMER Açılış 10 ANAMER Açılış 11 ANAMER Açılış 12 ANAMER Açılış 13 ANAMER Açılış 14 ANAMER Açılış 15 ANAMER Açılış 16 ANAMER Açılış 17 ANAMER Açılış 18 ANAMER Açılış 19 ANAMER Açılış 20 ANAMER Açılış 21

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz