Ulaşım Hizmetleri Hakkında Duyuru

İlk defa eğitim – öğretim hizmetlerine başlayacağımız Üniversitemiz Merkez Külliyesi ile Ankara arasındaki ulaşım hizmetlerinin kolaylaştırılması maksadıyla;

1-      Esenboğa Dumlupınar Mahallesinde bulunan otobüslerin durağı (Otobüs Toplantı Noktası) Külliyemiz’ in içine çekilmiştir.

2-      Günlük otobüs seferleri öğrenci – personel sayısı ve mesai uygulaması dikkate alınarak sayıca artırılmış ve süreleri sıklaştırılmıştır.

3-  II. Öğretim öğrencileri ile çalışma salonlarında ders çalışacak öğrencileri mağdur etmemek için Üniversitemiz bünyesindeki resmi hizmet araçları mesaiden sonraki saatlerde külliyemiz ile Ülker kavşağı ve Pursaklar arasında ring seferleri yapacaklardır. Bunların dışında Akyurt, Sirkeli, Melikşah, Pursaklar otobüsüne binmek durumunda kalanlar protokol yolu üzerinde Ülker Kavşağı ve Pursaklar rink noktalarında dilerlerse külliyemiz otobüslerine aktarma yapabilirler.

 4- Ankara Merkezden külliyemize 486 numaralı Dumlupınar ve 487 numaralı Çubuk Özel Halk otobüslerinin bir kısmı hizmet verecektir.

5- Yine ulaşımın kolaylaştırılması açısından Çubuk Belediyesi’ nce Çubuk Merkez ile Külliyemiz arasında kısa mavi dolmuşların hizmet vermesi ve mevcut beyaz özel halk otobüslerinin de (487 Nolu) külliyemize giriş – çıkış yapacak şekilde hizmetleri planlanmıştır.

6- Yine bunların dışında; mevcut ulaşım planlamasının yeterli olacağı değerlendirilmekle beraber arzu eden personel ve öğrencilerimiz ücreti mukabilinde ücretli servis hizmetlerinden istifade edebilirler.

7- Ankara Merkezden Külliyemize hizmet verecek olan 486 numaralı Dumlupınar ve 487 numaralı Çubuk EGO Otobüslerinin durak bilgileri ve hareket saatlerine ilişkin bilgileri için TIKLAYINIZ

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz