Türkiye’nin İlk KÜSİ Uygulama ve Araştırma Merkezi “AYBÜ KÜSİ UAM” İlk Toplantısını Gerçekleştirdi

Türkiye’nin İlk KÜSİ Uygulama ve Araştırma Merkezi olan “AYBÜ KÜSİ UAM“ İl, bölge, ulusal ve uluslararası düzeyde, kamu-üniversite-sanayi işbirliğini geliştirerek, öğretim elemanlarının akademik desteği ile sanayicilerin teknolojik ve katma değeri yüksek yeni veya ara ürünleri geliştirmelerine veya mevcut ürünlerin kalitesini yükseltmelerine imkân sağlamak, Üniversitenin ilgili birimleri ile işbirliği  içinde iş dünyasının ihtiyacı olan alanlarda nitelikli eleman yetiştirmesine katkıda bulunmak amacıyla kurulmuştur.

AYBÜ KÜSİ (Kamu-Üniversite-Sanayi İşbirliği) Uygulama ve Araştırma Merkezi Yönetim Kurulu, Merkez Müdürü Prof. Dr. Veli Çelik başkanlığında ilk toplantısını gerçekleştirdi. Üniversitemiz Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesinde gerçekleştirilen toplantıya Ankara Vali Yardımcısı Sn. S. Hürrem Aksoy, ASO Başkanı Sn. Nurettin Özdebir, İvedik OSB Başkanı Hasan Gültekin, Ankara Bilim, Sanayi ve Teknoloji  İl Müdürü Vehbi Konarlı ve Üniversitemiz Fakültelerinden Merkez Yönetim Kurulu üyeleri katıldılar.

Toplantıda, KÜSİ (Kamu-Üniversite-Sanayi İşbirliği) Uygulama ve Araştırma Merkezi’nin yapmayı planladığı faaliyetlere yer verilirken kamu üniversite ve sanayi işbirliğini geliştirmeye yönelik yeni proje taslakları ve faaliyet planları görüşüldü.

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından Kamu-Üniversite-Sanayi İşbirliği (KÜSİ) Stratejisi ve Eylem Planı (2015-2018) kapsamında KÜSİ Stratejik Yol Haritası oluşturulmuş bu doğrultuda, 6 hedef 31 eylem belirlenmiştir. Söz konusu hedeflerden birisi olan “İşbirliğinde kurumsal yapılanma, iletişim ve algıyı oluşturmak” hedefinin sekiz eyleminden birisi olan “KÜSİ Uygulama ve Araştırma Merkezleri’nin Üniversitelerde Yaygınlaştırılması Sağlanacaktır”  eylemi  kapsamında , Türkiye’de ilk olarak Kamu-Üniversite-Sanayi İşbirliği (KÜSİ) Uygulama ve Araştırma Merkezi Yönetmeliği, Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi bünyesinde 3 Temmuz 2017 tarih 30113 sayılı Resmi Gazetede yayınlanarak yürürlüğe girmiştir.

Aybukusi2017 1 Aybukusi2017 2 Aybukusi2017 3 Aybukusi2017 4

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz