3 Boyutlu Yazıcı Kullanımı ile Bireysel Atel Üretimi Projesi Sayın Rektörümüze Tanıtıldı

Üniversitemiz Medikal Metroloji Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Güven Çankaya ve ekibi Rektörümüz Prof. Dr. Sn. Metin Doğan’ı makamında ziyaret etti.

Ziyaret kapsamında Prof. Dr. Güven Çankaya, Üniversitemiz Medikal Metroloji Uygulama ve Araştırma Merkezi ile Tıp Fakültesi Çocuk Cerrahisi Anabilim Dalı öğretim üyelerinden Doç. Dr. Atilla Şenaylı’nın ortaklığında yürütülen “Yanık Nedeni İle Yatırılan Hastaların Skar Gelişimine Bağlı Oluşacak Vücut Kısıtlılıklarına Karşı Üç Boyutlu Yazıcı Kullanımı İle Bireysel Atel Üretimi” projesi hakkında Sayın Rektörümüze bilgi verdi. Yanık tedavilerinde kullanılmak üzere kişiye özel üretilen Atel Üretimi Projesi’nin aşamaları hakkında bilgi veren Merkez personeli daha önceden proje kapsamında Artec Eva 3B Tarayıcı ile taranmış ve 3B laboratuvarlarında yer alan 3B yazıcılar ile basılmış parçaları Sayın Rektörümüze sundular.

Ziyaret sonunda Medikal Metroloji Uygulama ve Araştırma Merkezi, Rektörümüz Prof. Dr. Sn. Metin Doğan’ın 3 boyutlu taramasını gerçekleştirmiştir.

medikalaybucankaya 1 medikalaybucankaya 2 medikalaybucankaya 3 medikalaybucankaya 4 medikalaybucankaya 5 medikalaybucankaya 6 medikalaybucankaya 7 medikalaybucankaya 8 medikalaybucankaya 9 medikalaybucankaya 10

36metindoganaybu

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz