Savunmadaki Kobi’lere Dünya’ya Açılma Fırsatı

Savunma sanayisindeki yerli ve milli ürünlere önemli katkılar veren KOBİ’lerin ihtiyaç ve tedarik makamlarına, Türkiye’deki ana yüklenicilere ve uluslararası dev şirketlere ulaşması için yeni bir organizasyon oluşturulduSSM ve SSI desteğiyle organize edilen ve bu yıl ilk kez düzenlenecek SEDEC ile ana yüklenicilerle uluslararası şirketlerin KOBİ seviyesindeki tedarik zinciri bağlantılarını en kısa sürede sağlaması hedefleniyor

GÖKSEL YILDIRIM – Türk savunma sanayisinin gelişiminde, yerli ve milli ürünlerin üretiminde önemli roller oynayan KOBİ’lerin iş bağlantılarının güçlendirilmesi, yurt dışına açılma olanaklarının artırılması için yeni bir organizasyon hayata geçirildi.

Yurt ve sınır güvenliği, iç güvenlik, savunma sistemleri konularında uluslararası ve ulusal tüm oyuncuları buluşturan, fuar, konferans ve ikili iş görüşmelerini kapsayan bir etkinlik olarak kurgulanan SEDEC, sektöre yeni bir soluk getirmeye hazırlanıyor.

Savunma Sanayii Müsteşarlığı (SSM) ve Savunma Sanayi İhracatçıları Birliği (SSI) desteğiyle organize edilen SEDEC, Teknopark Ankara bünyesinde yürüyen, Ekonomi Bakanlığı destekli Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesinin Desteklenmesi Projesi kapsamında da yer alıyor.

İvedik Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü ve Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi ortaklığıyla kurulan Teknopark Ankara, savunma ve havacılık sanayisine yönelik çalışmalara özel önem veriyor.

Bünyesinde çok sayıda savunma ve havacılık sanayisi firması barındıran Teknopark Ankara, ayrıca İvedik Organize Sanayi Bölgesi ve teknoparkta insansız hava araçlarına yönelik çözümler üreten 35 firmanın katılımıyla bu alanda teknoloji merkezi oluşturmak için çalışmalar yürütüyor.

Türk firmalarının, özellikle KOBİ’lerin yetenekleri ve başarıları, yabancı misafirlere daha yakından tanıtılacak.

– Sektörün liderlerini ağırlamaya hazırlanıyor

Etkinliğin ilk gününde, anayurt güvenliği, sınır güvenliği ve iç güvenlikle savunma sanayisinin tedarik zinciri konularını kapsayan bir konferans gerçekleşecek.

Resmi süreçlerin tamamlanması ile hazırlıkları hızlandırılan SEDEC’e, Milli Savunma Bakanlığı, Kara, Deniz ve Hava Kuvvetleri komutanlıkları, Jandarma Genel Komutanlığı, Sahil Güvenlik Komutanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü, Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı, Göç İdaresi Genel Müdürlüğü, askeri ataşeler, Avrupa Sınır ve Sahil Koruma Ajansı (FRONTEX) davet edildi.

Etkinlik için ASELSAN, FNSS, HAVELSAN, Makina ve Kimya Endüstrisi Kurumu, ROKETSAN, Türk Havacılık ve Uzay Sanayi AŞ’nin yanı sıra Airbus, BAE Systems, Boeing, Leonardo, Lockheed Martin, MBDA, Rolls-Royce, Tawazun gibi kurum ve kuruluşların satın almacılarının da aralarında yer aldığı temsilcilere davette bulunuldu.

Sektörün, alanında önde gelen etkinliği olmayı hedefleyen SEDEC, her 2 yılda bir, çiftli yıllarda düzenlenmeye devam edilecek.

Haberin Çıktığı Diğer Platformlar: 

  1. http://www.milliyet.com.tr/savunmadaki-kobi-lere-dunyaya-acilma-ankara-yerelhaber-2554243/
  2. http://www.haber7.com/ankara/2533842-savunmadaki-kobilere-dunyaya-acilma-firsati
  3. https://www.haberler.com/savunmadaki-kobi-lere-dunyaya-acilma-firsati-10492996-haberi/
  4. https://www.pusulahaber.com.tr/savunmadaki-kobilere-dunyaya-acilma-firsati-777156h.htm
  5. http://www.memleket.com.tr/savunmadaki-kobilere-dunyaya-acilma-firsati-1312086h.htm
  6. https://www.sondakika.com/haber/haber-savunmadaki-kobi-lere-dunyaya-acilma-firsati-10492996/
  7. http://www.haber50.com/ekonomi/savunmadaki-kobilere-dunyaya-acilma-firsati-h236980.html
  8. http://www.bloomberght.com/haberler/haber/2089782-savunmadaki-kobi-lere-dunyaya-acilma-firsati

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz