‘Yapılandırılmış Klinik Sınavı’nın yapılacağı üniversiteler belirlendi

Yükseköğretim Kurulu’ndan (YÖK) yapılan açıklamaya göre, tıp doktorluğu alanında Seviye Tespit Sınavı 2’nci Aşama (Klinik Bilimler) kararı alınan ve tarafına tebliğ edilen adaylar, isterlerse ‘Yapılandırılmış Klinik Sınav’a başvurabilecek. Sınavlar Yıldırım Beyazıt, Ankara, Gazi ve Hacettepe üniversitelerince yapılacak. YÖK’ten yapılan açıklamada şöyle denildi:

“Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı’nca haklarında Tıp Doktorluğu alanında Seviye Tespit Sınavı 2’nci Aşama (Klinik Bilimler) kararı alınan ve tarafına tebliğ edilen adaylar, talepleri halinde ‘Yapılandırılmış Klinik Sınav’a başvuru yapabilecekler. Yükseköğretim Genel Kurulu’nun 16 Haziran 2016 tarihli toplantısında alınan karar gereğince ‘Yapılandırılmış Klinik Sınav’ için Yükseköğretim Yürütme Kurulu’nun 13 Temmuz, 1 Eylül, 7 Eylül tarihli toplantılarında söz konusu sınavların Yıldırım Beyazıt Üniversitesi, Ankara Üniversitesi, Gazi Üniversitesi ve Hacettepe Üniversitesince yapılmasına karar verildi. Sınavla ilgili bilgi ve başvuru için ilgili üniversitelerin genel ağı üzerinden bilgi alınabilecek.”

Haberin Çıktığı Diğer Platformlar

  1. http://www.hurriyet.com.tr/yapilandirilmis-klinik-sinavinin-yapilacagi-universiteler-belirlendi-40232937
  2. http://www.sondakika.com/haber/haber-yapilandirilmis-klinik-sinavi-nin-yapilacagi-8806527/
  3. http://www.gazetemistanbul.com/egitim/yok-sts-tip-doktorlugu-aciklamasi-yapti-basvurular-nereden-ve-nasil-yapilacak-basvuru-sartlari-h37269.html
  4. http://www.kamupersoneli.net/sinavlar/yok-ten-sts-tip-doktorlugu-2asama-sinav-duyurusu-h13790.html
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz