Üniversitemizde Multidisipliner Göç ve Sağlık Sempozyumu Gerçekleştirildi

Üniversitemiz Tıp Fakültesi ile Bilimsel Araştırma Öğrenci Topluluğu işbirliğinde Bilkent Yerleşkesi Recep Tayyip Erdoğan Konferans Salonunda “Multidisipliner Göç ve Sağlık Sempozyumu” gerçekleştirildi.

Sempozyumda Üniversitemiz Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. A. Filiz Yavuz, İçişleri Bakanlığı Göç İdaresi Genel Müdürlüğü Uluslararası Koruma Daire Başkanı Harun Başıbüyük, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Selami Akkuş, Siyasal Bilgiler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Kudret Bülbül ve Rektörümüz Prof. Dr. Sn. Metin Doğan açılış konuşması gerçekleştirdi.

Sempozyumun ilk oturumu Göçün Sosyal Yönleri ve (Psikososyal Yönleri) Sağlık temasında Prof. Dr. Reyhan Ersoy’un Oturum Başkanlığında İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesinden Prof. Dr. Levent Bayraktar “Göç Felsefesi” , Tıp Fakültesinden Prof. Dr. Ali Çayköylü “Göç ve Psikiyatrik Sorunlar”, Türkiye Halk Sağlığı Kurumu, Göç Sağlığı Daire Başkanı Uzman Dr. Kanuni Keklik “Türkiye’de Rakamlarla Göç – Sağlık” konusunda sunum gerçekleştirdiler.

Sempozyumun ikinci oturumunda Göç ve Pediatrik Problemler temasında Doç. Dr. Levent Öztürk’ün Oturum Başkanlığında Tıp Fakültesinden Doç. Dr. Saliha Şenel “Göçe Maruz Kalan Çocuklarda Yaygın Hastalıklar”, Prof. Dr. Emrah Şenel “Göç ile Gelen Çocuklarda Yanık Vakaları”, Yrd. Doç. Dr. Furkan Dağcıoğlu “Kamplarda Sağlık Hizmetleri ve Aşılama” konusunda sunum gerçekleştirdiler.

Sempozyumun son  oturumunda Göç ve Kadın Sağlığı temasında Prof. Dr. Mehmet Kılıç Oturum Başkanlığında Tıp Fakültesinden Yrd. Doç. Dr. Raziye Desdicioğlu “Göç Populasyonunda Gebelik Sonuçları”, UNFPA Üreme Sağlığı Program Koordinatörü Gökhan Yıldırımkaya “UNFPA Kadın Sağlığı Merkezleri, Göçmen Yoğun İllerdeki Faaliyetler ve Üreme Sağlığı”, Halk Sağlığı Kurumu Toplumsal Sağlığı Hizmetleri Daire Başkanı Yrd. Doç. Dr. Dilek Öztaş “Göç ve Kadın”, Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi ve TÜSEB Anne Çocuk Ergen Sağlığı Enstitü Başkanı Doç. Dr. Esma Sarıkaya “Kriz Durumlarında Kadın ve Çocuk Sağlığı” konusunda sunum gerçekleştirdiler.

Üniversitemizde Multidisipliner Göç ve Sağlık Sempozyumu Gerçekleştirildi 1 Üniversitemizde Multidisipliner Göç ve Sağlık Sempozyumu Gerçekleştirildi 2 Üniversitemizde Multidisipliner Göç ve Sağlık Sempozyumu Gerçekleştirildi 3 Üniversitemizde Multidisipliner Göç ve Sağlık Sempozyumu Gerçekleştirildi 4 Üniversitemizde Multidisipliner Göç ve Sağlık Sempozyumu Gerçekleştirildi 5 Üniversitemizde Multidisipliner Göç ve Sağlık Sempozyumu Gerçekleştirildi 6 Üniversitemizde Multidisipliner Göç ve Sağlık Sempozyumu Gerçekleştirildi 7 Üniversitemizde Multidisipliner Göç ve Sağlık Sempozyumu Gerçekleştirildi 8 Üniversitemizde Multidisipliner Göç ve Sağlık Sempozyumu Gerçekleştirildi 9 Üniversitemizde Multidisipliner Göç ve Sağlık Sempozyumu Gerçekleştirildi 10 Üniversitemizde Multidisipliner Göç ve Sağlık Sempozyumu Gerçekleştirildi 11 Üniversitemizde Multidisipliner Göç ve Sağlık Sempozyumu Gerçekleştirildi 12 Üniversitemizde Multidisipliner Göç ve Sağlık Sempozyumu Gerçekleştirildi 13 Üniversitemizde Multidisipliner Göç ve Sağlık Sempozyumu Gerçekleştirildi 14 Üniversitemizde Multidisipliner Göç ve Sağlık Sempozyumu Gerçekleştirildi 15 Üniversitemizde Multidisipliner Göç ve Sağlık Sempozyumu Gerçekleştirildi 16 Üniversitemizde Multidisipliner Göç ve Sağlık Sempozyumu Gerçekleştirildi 17 Üniversitemizde Multidisipliner Göç ve Sağlık Sempozyumu Gerçekleştirildi 18 Üniversitemizde Multidisipliner Göç ve Sağlık Sempozyumu Gerçekleştirildi 19 Üniversitemizde Multidisipliner Göç ve Sağlık Sempozyumu Gerçekleştirildi 20 Üniversitemizde Multidisipliner Göç ve Sağlık Sempozyumu Gerçekleştirildi 21 Üniversitemizde Multidisipliner Göç ve Sağlık Sempozyumu Gerçekleştirildi 22 Üniversitemizde Multidisipliner Göç ve Sağlık Sempozyumu Gerçekleştirildi 23 Üniversitemizde Multidisipliner Göç ve Sağlık Sempozyumu Gerçekleştirildi 24 Üniversitemizde Multidisipliner Göç ve Sağlık Sempozyumu Gerçekleştirildi 25

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz