Üniversitemiz ULİSA Koordinatörlüğünde Yürütülen ERASMUS + Projesi Devam Ediyor

Üniversitemiz Uluslararası İlişkiler ve Stratejik Araştırmalar Enstitüsü (ULİSA) koordinatörlüğünde yürütülen ve ERASMUS + KA2 programı kapsamında AB Bakanlığı Türkiye Ulusal Ajansı tarafından desteklenen “Let’s Science” projesi kapsamında çalışmalar hızla devam ediyor.

Proje örgün eğitime erişim imkanı bulamayan genç göçmenlerin eğitilmesi için bir Bilim Eğitim Programı oluşturulmasını amaçlıyor. Almanya, İtalya, Portekiz, Fransa ve Türkiye’den sivil toplum, üniversiteler ve araştırma kuruluşları düzeyinde katılım ile oluşturulmuş geniş bir ortaklık yapısı ile devam eden proje kapsamında koordinasyon toplantısı 2017 Aralık ayında Ankara’da AYBÜ-ULİSA himayesinde gerçekleştirildi. Bu başlangıç toplantısını takiben ilk uluslararası proje çalıştayı 2018 Şubat ayında İtalya’nın Ecampus Üniversitesi’nde gerçekleştirildi.

Prof. Dr, Mustafa Sıtkı Bilgin ve ULİSA Araştırma Ekibi İtalya’da düzenlenen çalıştaya katılarak proje koordinasyon çalışmalarını yürüttüler.

Eğitim modülü taslağının oluşturulacağı bir sonraki proje çalıştayı Almanya’da gerçekleştirilecek.

Ulisa-Italya-Proje-AYBU-2018 1 Ulisa-Italya-Proje-AYBU-2018 2 Ulisa-Italya-Proje-AYBU-2018 3 Ulisa-Italya-Proje-AYBU-2018 4

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz