Öğrencilerimiz Afrin Harekatına Destek İçin Basın Açıklaması Yaptı

Üniversitemiz Öğrenci Konseyi ve Öğrenci Kulüpleri organizasyonunda Esenboğa Külliyemizde Afrin Harekatına destek amaçlı basın açıklaması programı düzenlendi.

Programda öğrencilerimizden Salih Bülbül tarafından okunan Kur’an’ı Kerim tilavetiyle başladı, daha sonra Mehmetçiklerimiz için dua edildi.

Öğrencilerimiz adına açıklama yapan Mustafa Emin Sağlam, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Afrin bölgesinde ülke sınırlarını korumak ve orada halk üzerinde silah gücüyle baskı kuran terör örgütlerini bertaraf etmek için yürüttüğü operasyonu desteklediklerini belirtti.

Basın açıklamasının tamamı;

Türk Silahlı Kuvvetlerinin, bugün sınırları tehdit eden ve küresel emperyalizmin maşası olan örgütlere karşı Afrin’deki mücadelesinde bölgeyi korumuş ve Türkiye’nin sınırında önemli bir güvenli bölge oluşmasını sağlamıştır. Şimdi de yine bir terör örgütü olan PKK’nın uzantısı mahiyetindeki YPG/PYD unsurlarına karşı son derece başarılı bir mücadele veriliyor. Bu uluslararası alanda da çok doğru yürütülen bir diplomatik çabalarla birleştirilen bir askeri mücadeledir, askeri bir müdahaledir. Türkiye bu konuda uluslararası hukuktan gelen hakkını kullanıyor.

Türkiye’nin sınır güvenliğini sağlamak ve hem kendisi hem de bölge ülkeleri için tehdit oluşturan terör koridorunu ortadan kaldırmak için adım atmıştır. Bölgeyi terör örgütlerinden temizleyerek huzur, güven ve barış ortamını yeniden tesis etmek amacıyla Afrin’de sınır ötesi harekat başlamıştır.

Bizler ulusal güvenliğimizi korumak amacıyla devletimizin aldığı bu kararın arkasındayız ve destekliyoruz. Zira Türkiye uluslararası kurallardan doğan hakkını kullanmıştır.

Sınırlarını tehdit eden kim olursa olsun dünyayı onlara dar edecek güçlü bir Türkiye var. Terör örgütlerine karşı kendi sınırlarımız ve orada yaşayan masum halkı koruma adına yürütmüş olduğu haklı mücadeleyi sonuna kadar destekliyoruz.

Ülkemizin sadece sınırlarımızda bulunan terör örgütlerine karşı değil ve yedi düvele karşı yürütmüş olduğu istiklal mücadelesinde milletimizin safındayız ve birlik beraberliğimizi kimsenin bozmasına müsaade etmeyeceğiz.

Yanı başımızda, Suriye’de, bir toplumun yaşayabileceği en büyük felaketlerden biri yaşanıyor. 7 yıldır, her türlü baskı ve zulüm yaşandı. Türkiye olarak Suriye krizi esnasında çok ilkeli bir tavır sergiledik. Önce Suriye rejimini halkıyla karşı karşıya gelmemesi için uzun süre ikna etmeye ve herhangi bir çatışma yaşanmaması yönünde tedbir almaya davet ettik. Bu olmadığı dönemde ve Suriye rejimi halkına karşı kimyasal silahlar da dahil olmak üzere büyük bir zulüm gerçekleştirdiği süreç içinde de Suriye halkına sahip çıktık. Bu anlamda Türkiye bir insanlık destanı yazmıştır.

Suriye’nin toprak bütünlüğüne, egemenliğine ve siyasi birliğine saygı gösterilmektedir. Dolasıyla bu Harekat meşrudur ve uluslararası hukuka uygundur. Herkes şunu artık görmelidir ki; masum insanları katleden ve ülkemizin güvenliğini de açık tehdit oluşturan terör gruplarına sessiz kalmamız beklenemez.

Fırat kalkanı ile başlayan ve Zeytin Dalı harekatı ile devam eden operasyonlarıyla Türkiye, terör örgütlerine ve destekçilerine gereken cevabı en güçlü şekilde vermektedir. Önceden terörün hakim olduğu bölgede hayat normale döndü barış ve huzur geldi. Ordumuz gittiği operasyonlarda sivillerin ve masumların korumasına azami dikkat göstermiştir. Son dönemlerde batı medyası ve ülkeyi kaosa sürükleyen medya haberleri, “Ordumuz sivil ve masumları öldürüyor.” iftiralarına karşı tepkiliyiz. Zaten ordumuz bu hassasiyeti Fırat Kalkanı Operasyonunda göstermiştir.

Bizler Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Öğrenci  Konseyi ve Kulüpleri olarak dualarımız ve tüm kalbimizle devletimizin ve kahraman askerlerimizin yanındayız. Afrin Operasyonunu destekliyoruz. Bu mücadele de tüm şehitlerimize rahmet, ailelerine de sabır diliyoruz. Allah Mehmetçiğimizi korusun. Ordumuzu muzaffer kılsın. Yar ve yardımcımız olsun.

Haberin çıktığı platformlar için tıklayınız.

afrinharekatibasinaciklamasi 1 afrinharekatibasinaciklamasi 2 afrinharekatibasinaciklamasi 3 afrinharekatibasinaciklamasi 4 afrinharekatibasinaciklamasi 5 afrinharekatibasinaciklamasi 6

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz