Sn. Rektörümüz Acil Servis Açılış Törenine Katıldı

Ankara Onkoloji Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin bünyesinde hizmet veren ve yeniden düzenlenen Acil Servis Açılış Töreni Rektörümüz Prof. Dr. Sn. Metin Doğan’ın katılımıyla açılışı gerçekleştirildi.

Üniversitemiz Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi ve Ankara Onkoloji Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Sn. Prof. Dr. Fevzi Altuntaş yaptığı açıklamada; Fiziki koşulların ve işleyişin, hasta yoğunluğunu karşılamada yetersiz kalması nedeniyle oluşan ihtiyaca binaen 650 m2’lik bir alanda Acil Servisin reorganizasyonu ve tadilatı işlemlerine 2017 Aralık ayında başlanmıştı. Yeniden düzenlenen Acil Servis bünyesinde; 7 yatak bulunan acil gözlem, 11 sedyeli sarı alan, 2 sedyeli kırmızı alan ve yeşil alanlar bulunmaktadır. Yeşil alanda; 3 adet muayene odası, triyaj alanı, kan alma odası, enjeksiyon odası, yeşil alan tedavi odası, alçı odası, izolasyon odası ve 2 adet depo alanı bulunmaktadır. Tıbbi cihaz ve donanım açısından önemli bir eksiği bulunmayan acil servis ünitesi 2. Basamak tescili olup 3. Basamak hizmet vermektedir.” dedi.

ankaraonkolojiacilservisacilistoreni 1 ankaraonkolojiacilservisacilistoreni 2 ankaraonkolojiacilservisacilistoreni 3 ankaraonkolojiacilservisacilistoreni 4

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz