Çomü, Erasmus Toplantısına Ev Sahipliği Yapacak

Dış İlişkiler Koordinatörlüğü Erasmus+ Birimi, 26-27 Eylül 2016 tarihlerinde Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesinde ilk defa düzenlenecek olan ve Türkiye’deki tüm üniversitelerden toplam 450 katılımcının beklendiği Ulusal Ajans Erasmus+ Yükseköğretim Programı Toplantısı’na ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor.

ÇOMÜ’nün öğrenci, akademik ve idari personelinin Avrupa Birliği üyesi ülkelerde hareketliliğini sağlayan KA103 programı 2017 yılı bütçesi geçtiğimiz günlerde açıklandı. ÇOMÜ, önceki yılda gerçekleştirdiği yüzde 95’lik bütçe kullanımı performansıyla 216 bin 900 Euro kullanmaya hak kazandı. Öte yandan ÇOMÜ KA107 Ortak Ülkeler ile Hareketlilik programına başvurusu kabul edilen 20 üniversite arasında yer aldı. Bu pilot proje ile ÇOMÜ’de ilk defa Erasmus+ programı kapsamında Avustralya ve Yeni Zelanda ile hareketlilik gerçekleştirilecek.

Bir başka yenilik ise ÇOMÜ’nün üyesi olduğu Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi koordinatörlüğündeki Konsorsiyum başvurusunun kabulü ile önümüzdeki akademik yılda öğrencilerin Avrupa Birliği’ndeki staj imkanlarının arttırılması ile yaşanacak. Bu fon ile zorunlu stajları olup olmamasına bakılmaksızın daha fazla ÇOMÜ’lü öğrencinin Erasmus+ Staj programından yararlanması hedefleniyor.

Haberin Çıktığı Diğer Platformlar

  1. http://www.haberler.com/comu-erasmus-toplantisina-ev-sahipligi-yapacak-8729922-haberi/
  2. http://www.iha.com.tr/canakkale-haberleri/comu-erasmus-toplantisina-ev-sahipligi-yapacak-canakkale-1479766/
  3. http://www.milliyet.com.tr/comu-erasmus-toplantisina-ev-sahipligi-canakkale-yerelhaber-1528151/
  4. http://www.avrupabulteni.com/comu-erasmus-toplantisina-ev-sahipligi-yapacak-616354h.htm
  5. http://www.timeturk.com/comu-erasmus-toplantisina-ev-sahipligi-yapacak/haber-266845
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz