Sayın Rektörümüz Uluslararası Öğrencileri Makamında Kabul Etti

Üniversitemiz bünyesinde eğitim gören ve bu sene mezun olan Uluslararası Öğrenciler ile AYBÜ Mezunlar Derneği Başkanı Mustafa Alpay, Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Sayın Metin Doğan’ı makamında ziyaret ettiler.

Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Sayın Metin Doğan, Üniversitemizde birçok bölümün %100 ingilizce eğitim verdiğini bu sayede bünyesinde bulunan her 100 öğrenciden 12’sinin uluslararası öğrenci olduğunu, Uluslararası öğrencilerin dil sorunun yaşamadıklarını,öğrencilere bir aile ortamı sunduklarını  bilimsel çalışmaların yanında ülkemizin sosyal ve kültürel yapısını da uygulamalı tanıma fırsatı verdiklerini ifade etti . Sayın Rektörümüz Üniversitemizde eğitim gören Uluslararası öğrencilere yüksek lisans eğitimine başvurmaları durumunda yardımcı olacağını belirtti.

Ziyarette söz alan  Uluslararası Öğrenciler, hemen hemen her milletten öğrenciyi barındıran çok kültürlü bir üniversitenin mensubu olmaktan ve Türk uyruklu öğrencilerle bir arada eğitim görmektenmemnun olduklarını, Türkiye’nin ve Üniversitemizin uluslararası platformlarda tanıtılmasında imkanları çerçevesinde çalışacaklarını söylediler.

Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Mezunlar Derneği Başkanı Mustafa Alpay ise mezun olan öğrencilerin derneğe üye olmalarını isteyenlere mezun  üyelere iş imkanı sağlamada dernek olarak çalışılacağını söyledi.

Sayın Rektörümüz Uluslararası Öğrencileri Makamında Kabul Etti 1 Sayın Rektörümüz Uluslararası Öğrencileri Makamında Kabul Etti 2 Sayın Rektörümüz Uluslararası Öğrencileri Makamında Kabul Etti 3 Sayın Rektörümüz Uluslararası Öğrencileri Makamında Kabul Etti 4 Sayın Rektörümüz Uluslararası Öğrencileri Makamında Kabul Etti 5 Sayın Rektörümüz Uluslararası Öğrencileri Makamında Kabul Etti 6 Sayın Rektörümüz Uluslararası Öğrencileri Makamında Kabul Etti 7 Sayın Rektörümüz Uluslararası Öğrencileri Makamında Kabul Etti 8 Sayın Rektörümüz Uluslararası Öğrencileri Makamında Kabul Etti

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz