Üniversitemiz Cumhurbaşkanlığı Çalışanlarına İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi Verdi

Üniversitemiz ile Cumhurbaşkanlığı Külliyesi arasında yapılan protokol kapsamında, tüm kurum çalışanlarına iş sağlığı ve güvenliği eğitimi veriliyor. Bu çapta ilk defa yapılan eğitimler kapsamında çalışanlara iş sağlığı ve güvenliğiyle ilgili yasal hak ve sorumlulukları bildirilerek, iş kazası ve meslek hastalıklarından doğabilecek hukuki sonuçlar hakkında da bilgiler aktarıldı.

Üniversitemiz Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi, Hukuk Fakültesi ve Tıp Fakültesi ile Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Başkanlığı arasında yapılan protokol kapsamında kanuni zorunluluk çerçevesinde alınması gereken iş sağlığı ve güvenliği eğitimleri, tüm kurum çalışanlarına verildi. Böylelikle çalışanlara, iş sağlığı ve güvenliğiyle ilgili yasal hak ve sorumlulukları bildirilerek, iş kazası ve meslek hastalıklarından doğabilecek hukuki sonuçlar hakkında da bilgiler verildi.

Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde başlatılan bu çalışmanın tüm kamu ve özel sektöre öncülük etmesi ve Türkiye’de sürdürülebilir iş sağlığı ve güvenliği bilincinin oluşturulması açısından önemli olduğunu vurgulandı.

Üniversitemiz Cumhurbaşkanlığı Çalışanlarına İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi Verdi 1 Üniversitemiz Cumhurbaşkanlığı Çalışanlarına İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi Verdi 2 Üniversitemiz Cumhurbaşkanlığı Çalışanlarına İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi Verdi 3 Üniversitemiz Cumhurbaşkanlığı Çalışanlarına İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi Verdi 4 Üniversitemiz Cumhurbaşkanlığı Çalışanlarına İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi Verdi 5 Üniversitemiz Cumhurbaşkanlığı Çalışanlarına İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi Verdi

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz