Üniversite Öğrencilerinden Terör Destekçilerine Tepki

Ankara’daki Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi’nde (AYBÜ) bir grup öğrenci, Türk ordusunun Afrin’de elde ettiği zaferi kutlamak amacıyla Boğaziçi Üniversitesi kampüsünde lokum dağıtmak isteyen öğrencilere yönelik yapılan saldırıya tepki gösterdi.

Üniversitenin Esenboğa Külliyesi’nde toplanan bir grup öğrenci, Boğaziçi Üniversitesinde 19 Mart Pazartesi günü toplanıp Zeytin Dalı Harekatı’nda şehit olan 46 asker için lokum dağıtmak için stant açan öğrencilere, terör örgütü sempatizanı öğrencilerce yapılan fiziki ve sözlü saldırıya tepki göstermek için buluştu.

Saygı duruşunda bulunup İstiklal Marşı okuyan grup, Zeytin Dalı Harekatı’nda şehit olan askerler için Kur’an-ı Kerim okuyup dua etti.

Öğrenci Konseyi Başkan Yardımcısı Fevzi Karakaya, grup adına yaptığı basın açıklamasında, şanlı ve muzaffer Türk ordusunun PKK-YPG’li teröristlerin işgali altında bulunan Afrin’i zalimlerin zulmünden kurtarmak, Türkiye sınırında bir terör devleti kurulmasının önüne geçmek için Özgür Suriye Ordusu ile harekat başlattığını söyledi.

Mazlumların sesine kulak vermek maksadıyla başlatılan harekatın bir kez daha dünyaya savaşmanın hukukunu öğrettiğini ifade eden Karakaya, dünya ordularını imrendiren taktik ve stratejik başarıların, Afrin’in zalim PKK-YPGli teröristlerin işgalinden kurtarılmasıyla zaferle taçlandırıldığını kaydetti.

Bu zaferin ülkenin her yerinde olduğu gibi Boğaziçi Üniversitesi öğrencilerini de sevindirdiğini vurgulayan Karakaya, harekata destek veren öğrencilere yönelik saldırıya tepki gösterdi.

Gruptakiler, basın açıklamasının ardından dağıldı.

Haberin Çıktığı Diğer Platformlar: 

  1. https://www.ahaber.com.tr/yasam/2018/03/28/universite-ogrencilerinden-teror-destekcilerine-tepki
  2. http://www.milliyet.com.tr/universite-ogrencilerinden-teror-destekcilerine-ankara-yerelhaber-2690276/
  3. https://www.haberler.com/universite-ogrencilerinden-teror-destekcilerine-10700616-haberi/
  4. http://www.memleket.com.tr/universite-ogrencilerinden-teror-destekcilerine-tepki-1359937h.htm
  5. https://www.haber50.com/genel/universite-ogrencilerinden-teror-destekcilerine-tepki-h250107.html
  6. http://www.yenihaberden.com/universite-ogrencilerinden-teror-destekcilerine-tepki-458685h.htm
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz