Doç. Dr. Jo Mynard’dan Öğrenme Danışmanlığı Konulu Atölye Çalışması Gerçekleştirildi

Üniversitemiz ile Kanda University of International Studies (KUIS) arasında hayata geçirilen iş birliği çerçevesinde ülkemize gelen Doç. Dr. Jo Mynard, Yabancı Diller Yüksekokulumuz okutmanlarıyla Öğrenme Danışmanlığı ve Bağımsız Öğrenme Merkezleri konulu bir atölye çalışması gerçekleştirdi.

Etlik Milli İrade Yerleşkesi Menekşe Salonunda yapılan atölye çalışması, Yabancı Diller Yüksekokulu Müdürü Mümin Şen’in açılış konuşması ile başladı. Ardından sahneye çıkan Dr. Jo Mynard, konuşmasının birinci oturumda Öğrenme Danışmanlığı kavramı, bileşenleri, KUIS’teki uygulamalar ve sürmekte olan Öğrenme Danışmanlığı Birimi Projesi hakkında tanıtıcı bilgiler verdi. Dr. Jp. Mynard, ikinci oturumda ise Bağımsız Öğrenme Merkezlerine ve bu tür merkezlerin dil öğrenme süreçlerindeki yerine değindi. Bağımsız Öğrenme Merkezlerinin tarihsel olarak yaşadığı değişimden de söz eden Dr. Jo Mynard, günümüzde merkezlerin öğrenme danışmanlığından ayrı düşünülmesinin mümkün olmadığının altını çizdi.

Okutmanlarımız tarafından ilgiyle izlenen atölye çalışması, soru-cevap bölümü ve kapanış konuşmaları ile son buldu.

Etkinlikte KUIS Rektörlük Biriminden Yasushi Iida da hazır bulundu.

Doç. Dr. Jo Mynard’dan Öğrenme Danışmanlığı  1 Doç. Dr. Jo Mynard’dan Öğrenme Danışmanlığı 2 Doç. Dr. Jo Mynard’dan Öğrenme Danışmanlığı 3 Doç. Dr. Jo Mynard’dan Öğrenme Danışmanlığı 4

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz