Üniversitemiz Ev Sahipliğinde Fen Liseleri II. Ulusal Öğrenci Kongresi Gerçekleştirilecek

Üniversitemiz ile T.C. Millî Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Genel Müdürlüğü (Ankara Pursaklar Fen Lisesi) işbirliğinde “Fen Liseleri II. Ulusal Öğrenci Kongresi” 3-4 Mayıs 2018 tarihlerinde Etlik Milli İrade Binamızda düzenlenecektir.

Kongre kapsamında düzenlenecek yarışma iki aşamada gerçekleştirilecek. Şu an itibari ile tamamlanan birinci aşamada Türkiye genelinde 301 Fen Lisesi’nin her birinden gelen bildiri özetleri Üniversitemiz Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi öğretim üyeleri tarafından değerlendirilerek sıralaması yapıldı.

Güneş enerjisi, siber güvenlik, ulaşım, otomotiv, bilişim teknolojileri, malzeme teknolojileri, alternatif enerji kaynakları konularında gelen bildiri özetlerinin değerlendirilmesi sonucu her ilden bir Fen Lisesi 3-4 Mayıs 2018 tarihinde yapılacak kongre için belirlendi.

Belirlenen Fen Liseleri 3-4 Mayıs 2018’de yapılacak olan kongrede konularına göre belirlenmiş 4 paralel oturumda sunumlarını yapacaklar. Üniversitemiz öğretim üyelerinden oluşacak jüri özgün değer, yapılabilirlik ve yaygın etki bakımından sunumları değerlendirerek dereceye giren proje önerilerini sıralayacak.

Kongre basın mensupları ve davetlilere açık olacaktır.

ikinciulusalfenliseleriogrencikongresi 1 ikinciulusalfenliseleriogrencikongresi 2

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz