Tıp Fakültesi Öğrencilerimiz Kahramanmaraş’ta Sağlık Turnesi Gerçekleştirdiler

Ankara Yıldırım Beyazıt Tıp Öğrencileri Birliği organizasyonunda Pazarcık Belediyesi ile Türk Kızılayı desteğiyle sosyal sorumluluk faaliyeti kapsamında Kahramanmaraş Pazarcık İlçesi’nde Sağlık Turnesi gerçekleştirdi.

14-15 Nisan 2018 tarihlerinde gerçekleştirilen programda 27 Tıp Fakültesi, 3 Diş Hekimliği Fakültesi öğrencilerimizin katıldığı turneye köy halkının ilgisi büyük oldu. Her yıl maddi durumu ve sağlık koşulları elverişsiz bir beldeye turne düzenleyen öğrencilerimiz bu sene Pazarcık Belediye Başkanı Sn. Yakup Hamdi Bozdağ ile Proje Destek Birimi Direktörü Buse İrem Koç’un destekleri ile 3. Sağlık Turnesini düzenledi.

Program kapsamında ilk gün 189 öğrencili Ufacıklı İlkokulu’na ve 343 öğrencili Ufacıklı Ortaokulu’na, ikinci gün 48 öğrencili Sultanlar İlkokulu’na ulaşıldı. Türk Kızılayı’nın da destekleri ile çocuklara okuma kitabı, kurşun kalem, silgi, boya kalemi, defter, kıyafet, kişisel hijyen malzemesi yardımında bulunarak, oyuncaklar hediye edildi ve öğrencilerimiz ilk ve ortaokulu öğrencilerine tecrübelerini aktardı.

Çocuklarımızın sağlık kalitesini artırmak için el yıkama, ağız ve diş sağlığı ve göz sağlığı eğitimleri verildi. Çevre halkına ise şeker ve tansiyon taramaları yapan öğrencilerimiz, bölge halkına meme kanseri, prostat kanseri, kilo kontrolü ve kişisel hijyen hakkında bilgi verdi.

kahramanmarasaybuprogrami 1 kahramanmarasaybuprogrami 2 kahramanmarasaybuprogrami 3 kahramanmarasaybuprogrami 4 kahramanmarasaybuprogrami 5 kahramanmarasaybuprogrami 6 kahramanmarasaybuprogrami 7 kahramanmarasaybuprogrami 8 kahramanmarasaybuprogrami 9 kahramanmarasaybuprogrami 10 kahramanmarasaybuprogrami 11 kahramanmarasaybuprogrami 12 kahramanmarasaybuprogrami 13 kahramanmarasaybuprogrami 14 kahramanmarasaybuprogrami 15 kahramanmarasaybuprogrami 16 kahramanmarasaybuprogrami 17 kahramanmarasaybuprogrami 18 kahramanmarasaybuprogrami 19 kahramanmarasaybuprogrami 20 kahramanmarasaybuprogrami 21 kahramanmarasaybuprogrami 22 kahramanmarasaybuprogrami 23

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz