Üniversitemizde Hemşirelik Felsefesi Sempozyumu Gerçekleştirildi

Üniversitemiz Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü, Sağlıklı Yaşam Öğrenci Kulübü ile Öğrenci Hemşireler Derneği işbirliğinde Etlik Milli İrade Binamızda “Hemşirelik Felsefesi Sempozyumu” gerçekleştirildi.

Program Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Aysun Bay Karabulut, Hemşirelik Bölümü Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Birgül Özkan ile Rektörümüz Prof. Dr. Sn. Metin Doğan’ın açılış konuşması ile başladı.

Sempozyumun sabah çalıştayında “Felsefe’nin Ne’liği ve Günümüz Türkiye’sindeki Önemi Üzerine” konulu yapılan konferansta, Prof. Dr. Ayşe Özcan ile Öğr. Gör. Sevilay Polat oturum başkanlığında Prof. Dr. Veysel Sönmez konuşma gerçekleştirdi.  Ardından “Hemşire Neden Felsefe Bilmeli: Hemşirelik Felsefesine Tarihsel Bir Bakış” konulu yapılan konferansta, Prof. Dr. Aysun Bay Karabulut ile Öğr. Gör. Ayşegül Sarıca oturum başkanlığında Prof. Dr. Ayşe Özcan konuşma gerçekleştirdi.

Sempozyumun öğleden sonraki çalıştayında “Farklı Boyutlarıyla Hemşirelik Felsefesi” panelinde Prof. Dr. Gülten Güvenç ile Öğr. Gör. Feyza Yavuz oturum başkanlığında Dr. Seher Başaran Açıl “Hemşirelik Yönetim Felsefesi”, Dr. Öğr. Üyesi Banu Çevik “Hemşirelik Bakım Felsefesi”, Prof. Dr. Nedime Köşgeroğlu “Hemşirelik Eğitim Felsefesi” hakkında konuşma gerçekleştirdi.

Müzik Dinletisi arasından sonra program “Gerçeklik: Hemşirelik Felsefesi Bakıma Ne Kadar Yansıyor?” konulu yapılan konferansta Prof. Dr. Nedime Köşgeroğlu ile Öğr. Gör. Melike Sütçü oturum başkanlığında Dr. Öğr. Üyesi Fatoş Korkmaz konuşma gerçekleştirdi.

Programın son bölümünde “Hemşirelikte Felsefe Geliştirmede Engeller ve Çözüm Önerileri” panelinde Dr. Öğr. Üyesi Birgül Özkan ile Hemşire İbrahim Kavaslar oturum başkanlığında Dr. Öğr. Üyesi Birgün Özkan “Öğretim Üyesinin Rolü”, Uzm. Hemşire Bircan Kara “Hemşirenin Rolü”, ÖHDER Başkan Yardımcısı Velat Araç “Sivil Toplum Kuruluşlarının Rolü” konularında konuşma gerçekleştirdi.

Katılımın yoğun olduğu program soru-cevap bölümünün ardından sona erdi.

hemsirelikfelsefesisempozyumu 1 hemsirelikfelsefesisempozyumu 2 hemsirelikfelsefesisempozyumu 3 hemsirelikfelsefesisempozyumu 4 hemsirelikfelsefesisempozyumu 5 hemsirelikfelsefesisempozyumu 6 hemsirelikfelsefesisempozyumu 7 hemsirelikfelsefesisempozyumu 8 hemsirelikfelsefesisempozyumu 9 hemsirelikfelsefesisempozyumu 10 hemsirelikfelsefesisempozyumu 11 hemsirelikfelsefesisempozyumu 12 hemsirelikfelsefesisempozyumu 13 hemsirelikfelsefesisempozyumu 14 hemsirelikfelsefesisempozyumu 15 hemsirelikfelsefesisempozyumu 16 hemsirelikfelsefesisempozyumu 17 hemsirelikfelsefesisempozyumu 18 hemsirelikfelsefesisempozyumu 19 hemsirelikfelsefesisempozyumu 20 hemsirelikfelsefesisempozyumu 21

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz