2019 Pul Emisyon Programı

Türkiye Cumhuriyeti adına pul çıkarma yetkisi 6475 sayılı Posta Hizmetleri Kanunu ile Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketine verilmiştir. Bu kapsamda yıllık pul emisyon programları dahilinde anma pulları ile sürekli ve resmi posta pulları tedavüle sunulmaktadır. 2019 yılı Pul Emisyon Programı hazırlık çalışmalarına Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi başlamıştır.

Söz konusu emisyon programında yer alacak pullarda; yıl içinde meydana gelebilecek ülkemizi ilgilendiren önemli iç ve dış olaylar, geçmiş yıllardaki ülkemizi ve dünya ülkelerini ilgilendiren önemli olaylar, ünlü kişilerin doğum ya da ölüm yıldönümleri ile tarihi, turistik ve kültürel konula ile sanat olaylarına yer verilecektir.

Pul Emisyon Programları; Postada Kullanılan Değerli Kağıtlar İletme Usul ve Esasları, dünya pulculuğunda aranan konular ve uluslararası filateli gelenekleri, Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketine ulaşan pul emisyon programı teklifleri göz önünde bulundurularak hazırlanmaktadır. Söz konusu Plu Emisyon Programı yıl sonunda http://ptt.göv.tr/#ptt emisyon programi adresinde yayınlanacaktır.

Bu itibarla; 2019 yılı Pli Emisyon Programı çalışmaları için belirtilen hususlarla ilgili pul çıkarılmaya değer görülen konuların en geç 28 Mayıs 2018 tarihine kadar bildirebilirsiniz.

e-posta: pul@ptt.gov.tr

elektronik Ağ: www.ptt.gov.tr

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz