Üniversitemizin Destekleriyle Fen Liseleri II. Ulusal Öğrenci Kongresi Gerçekleştirilecek

Üniversitemiz ile T.C. Millî Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Genel Müdürlüğü (Ankara Pursaklar Fen Lisesi) işbirliğinde “Fen Liseleri II. Ulusal Öğrenci Kongresi” 3-4 Mayıs 2018 tarihlerinde Ankara Büyük Anadolu Otel ve Etlik Milli İrade Binamızda düzenlenecektir.

Kongre kapsamında düzenlenecek yarışma iki aşamada gerçekleştirilecek. Değerlendirmeleri tamamlanan birinci aşamada Türkiye genelinde 301 Fen Lisesi’nin her birinden gelen bildiri özetleri Üniversitemiz Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi öğretim üyeleri tarafından değerlendirilerek sıralaması yapıldı.

Güneş enerjisi, siber güvenlik, ulaşım, otomotiv, bilişim teknolojileri, malzeme teknolojileri, alternatif enerji kaynakları konularında gelen bildiri özetlerinin değerlendirilmesi sonucu her ilden bir Fen Lisesi 3 Mayıs 2018 tarihinde Üniversitemiz öğretim üyelerinden oluşan jüri karşısında bildirilerini sunmak üzere seçildi.

Seçilen Fen Liseleri 3 Mayıs 2018’de Ankara Büyük Anadolu Otel’de yapılacak olan kongrede konularına göre belirlenmiş 4 paralel oturumda sunumlarını yapacaklar. Üniversitemiz öğretim üyelerinden oluşacak jüri özgün değer, yapılabilirlik ve yaygın etki bakımından sunumları değerlendirerek sunum yapan öğrencilere eş zamanlı geri bildirimde bulunacaklar. Sunumlar dinleyici olarak salonda bulunan diğer öğrencilerin tartışmasına da açık olacak.
4 Mayıs 2018 tarihinde öğrenciler Üniversitemiz Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi laboratuvarlarına tecrübe ziyareti yapacaklar. Fen liselerinden gelen öğretmenler Tıp Fakültesi öğretim üyemiz Prof. Dr. Özcan Erel tarafından Proje hazırlama ve mantığı konusunda Etlik 15 Temmuz Şehitleri Binasında bir konferans verilecektir.

Kongre ayrıca basın mensupları ve davetlilere açık olacaktır.ikinciulusalfenliseleriogrencikongresi 1

ikinciulusalfenliseleriogrencikongresi 2

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz