Üniversitemizde I. Yıldırım Köprü Tasarım ve Modelleme Yarışması Gerçekleştirildi

Üniversitemiz Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü ile Yapı Öğrenci Topluluğu tarafından bu sene ilki düzenlenen Yıldırım Köprü Tasarım ve Modelleme Yarışması Etlik 15 Temmuz Şehitleri Binasında gerçekleştirildi.

17 farklı üniversiteden 22 takım ön elemeyi geçerek yarışmaya katıldı Yarışmada ikinci aşamaya geçen takımlar 7 saatlik süre zarfı içinde malzemesi spagetti olan köprü tasarımlarını bitirdiler. Jüriler tarafından statik, estetik ve takım çalışmasına yönelik puanlandırmalar ile birlikte kazanan takımlar belli oldu.

Program, Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Veli Çelik, sponsor firma yöneticileri, öğretim üyeleri ve öğrencilerin katıldığı ödül töreni ile program sona erdi.

1.lik Ödülü/2500TL – Moment (Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi)

2.lik Ödülü/1250TL – Grup Prefabrik (Manisa Celal Bayar Üniversitesi)

3.lük Ödülü/750TL – Leader of Macaroni (Necmettin Erbakan Üniversitesi)

Mansiyon Ödülü/500TL – Grup Kompakt (Manisa Celal Bayar Üniversitesi)

Jüri Mansiyon Ödülü/500TL – Bozok Anadolu Köprüsü (Bozok Üniversitesi)

AYBU-Kopru-Tasarim-Modelleme-Yarismasi 1 AYBU-Kopru-Tasarim-Modelleme-Yarismasi 2 AYBU-Kopru-Tasarim-Modelleme-Yarismasi 3 AYBU-Kopru-Tasarim-Modelleme-Yarismasi 4 AYBU-Kopru-Tasarim-Modelleme-Yarismasi 5 AYBU-Kopru-Tasarim-Modelleme-Yarismasi 6 AYBU-Kopru-Tasarim-Modelleme-Yarismasi 7 AYBU-Kopru-Tasarim-Modelleme-Yarismasi 8 AYBU-Kopru-Tasarim-Modelleme-Yarismasi 9 AYBU-Kopru-Tasarim-Modelleme-Yarismasi 10 AYBU-Kopru-Tasarim-Modelleme-Yarismasi 11 AYBU-Kopru-Tasarim-Modelleme-Yarismasi 12 AYBU-Kopru-Tasarim-Modelleme-Yarismasi 13 AYBU-Kopru-Tasarim-Modelleme-Yarismasi 14

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz