Öğrenci İşleri Daire Başkanlığımız Uluslararası Tanıtım İçin Atağa Geçti

Üniversitemiz Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı dünyada en çok misafir öğrenci barındıran ilk 5 ülke arasına girmeyi amaç edinen, mili eğitim hedeflerimiz doğrultusunda çalışmalarını başlattı.

Üniversitemizin kuruluşu çok yeni olmasına rağmen, uluslararası bir üniversite olma yolundaki kalite politikası gereği 104 ayrı ülkeden ve toplam öğrenci sayısının %10’u oranında uluslararası öğrenciye eğitim vermeye devam etmektedir.   Bu amaçla, Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı, bünyesinde yürüttüğü 2018-2019 Akademik yılı için Üniversitemizin “yurtdışı kontenjanından öğrenci alımı ilanımızın” tanıtımını yaparak daha fazla ülkeye ve öğrencilere ulaşabilmek ve ilanımızı yaygınlaştırmak için Kore Cumhuriyeti Büyükelçiliği Müsteşarı Sn. Dong-Woo Cho’ya makamında bir ziyaret gerçekleştirdi.

Ziyaret kapsamında Üniversitemiz Uluslararası Öğrenci Alım İlanın, Kore Cumhuriyeti’nde öğrenim gören öğrencilere ve gençlere tanıtılmasına ve ulaşmasına yönelik görüşmelerde ve fikir alışverişinde bulunuldu.

Üniversitemiz Basın, Halkla İlişkiler ve Tanıtım Müdürlüğü Uluslararası Tanıtım Sorumlusu Öğr. Gör. Damla Bülbüloğlu, Öğrenci İşleri Uluslararası Ofis Sorumlusu Öğr. Gör. Sevcan Bayraktar Çepni’nin hazır bulunduğu ziyarette Müsteşar Sn. Cho, söz konusu tanıtımın ilgili kamusal ve sivil toplum kuruluşlarının sitelerinde yayınlanarak yaygınlaştırılacağını dair desteğini vereceğini belirtti.

Müsteşar Sn. Cho’ya, Rektörümüz Prof. Dr. Sn. Metin Doğan adına Üniversitemizin logosunun bulunduğu gümüş tabak, Öğrenci İşleri Daire Başkanı Bünyamin Öztürk tarafından takdim edildi.

oidbkoreelciligiziyaretiaybu2018 1 oidbkoreelciligiziyaretiaybu2018 2

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz