Sn. Rektörümüz Şehit Aileleri ve Gazilerle İftarda Bir Araya Geldi

Ramazan İftarları buluşmaları kapsamında Sn. Rektörümüz Üniversitemizde görev yapan şehit aileleri ve gazilerimizle bir araya geldi.

15 Temmuz Şehitleri Binasında Sosyal Sorumluluk Projeleri Öğrenci Kulübü ile Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı tarafından organize edilen iftara Rektörümüz Prof. Dr. Sn. Metin Doğan, Rektör Yardımcımızdan Prof. Dr. M. Fatih Uşan ile Prof. Dr. Fatih Vehbi Çelebi, Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Aysun Bay Karabulut, üniversitemizde çalışan gaziler ve aileleri ile şehit yakınları katıldı.

İftar öncesinde şehitler için dua edilip, Kur’an-ı Kerim okundu. Davete katılan misafirlerle yakından ilgilenen Sn. Rektörümüz, şehit yakınları ve gazilerle sadece ramazan ayında değil, değişik zamanlarda da sürekli bir araya geldiklerini, bundan sonra da bir arada olmaya devam edeceklerini söyledi.

Şehit ve gazilerin hakkının ödenemeyeceğini dile getiren Sn. Rektörümüz, “Bizler şehit yakınlarına ve gazilerimize ne yapsak azdır. Vatanımız, milletimiz ve demokrasimiz için gözünü kırpmadan ölümüne yürüyen kahramanlarımız sayesinde bu gün rahat, huzurlu ve güvenli bir ortamda eğitim öğretim faaliyetlerimizi yürütüyoruz. Şehit ve gazilerimizin kıymetli aileleri Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi olarak bizler sizlerin her daim yanınızdayız. Bugün soframızı şereflendirdiğiniz için sizlere teşekkür ediyorum.” dedi.

Şehit yakınları ise Ramazan ayının güzelliklerinden olan iftar yemeklerinin insanları kaynaştırdığına dikkati çekerek, organizasyonda emeği geçenlere teşekkür etti.

sehitailelerigazibulusmasiaybu 2018 1 sehitailelerigazibulusmasiaybu 2018 2 sehitailelerigazibulusmasiaybu 2018 3 sehitailelerigazibulusmasiaybu 2018 4 sehitailelerigazibulusmasiaybu 2018 5 sehitailelerigazibulusmasiaybu 2018 6 sehitailelerigazibulusmasiaybu 2018 7 sehitailelerigazibulusmasiaybu 2018 8 sehitailelerigazibulusmasiaybu 2018 9 sehitailelerigazibulusmasiaybu 2018 10 sehitailelerigazibulusmasiaybu 2018 13

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz