Sn. Rektörümüzün Başkent Dergisine Vermiş Olduğu Röportaj

Başkent Ankara’nın sahip olduğu imkânları en etkili şekilde kullanan ve gerek ülkemizde gerekse uluslararası arenada Ankara’ya hizmet eden Uluslararası Devlet Üniversitesi olan Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin Doğan’ın Başkent Dergisi‘ne vermiş olduğu röportaj;

Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi’nin vizyonunda bahsedebilirsiniz?

2010 Yılında kurulmuş genç bir devlet üniversitesi olan Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi’nin vizyonu; ülkemizde yüzyılı aşkın bir geçmişe sahip son yıllarda hızla büyüyen yükseköğretim sektörünün deneyimlerinden ve Başkent Ankara’nın sunduğu avantajlardan yararlanarak Türkiye’de ve dünyada rekabetçi bir konum elde etmek ve bu konumu sürdürmektir.

Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi kuruluşundan itibaren akademik kariyerlerini ülkemizin ve dünyanın değişik bölgelerindeki seçkin üniversitelerde yapmış, alanlarında söz sahibi akademisyenleri bünyesine katmaya özen göstermektedir. Üniversitemiz, akademik kadrosunda yer alan değerli bilim adamlarının insanlığın hizmetine sunmuş olduğu önemli buluşlar ve bilimsel çalışmaları ile ön plana çıkmaktadır.

Devamını okumak için tıklayınız.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz