Suriyeli ve Iraklı Misafir Öğrencilere AYBÜ DİLMER Tarafından Türkçe C1 Sınavı Gerçekleştirildi

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı ve Üniversitemiz DİLMER Müdürlüğü tarafından 20.11.2017’de 9 il 19 konaklama merkezinde başlatılan ve Öğr. Gör. Bünyamin OĞUZ’un akademik koordinatörlüğünde yürütülen “Konaklama Merkezlerindeki Suriyeliler ve Iraklılar İçin Üniversiteye Hazırlık İleri Düzey Türkçe Eğitim Programı VI” kapsamında 1127 saatlik Türkçe kursunun B2 ve C1 sertifika sınavı 31.07.2018’de Adana, Adıyaman, Gaziantep, Hatay, Kahramanmaraş, Kilis, Malatya, Mardin, Şanlıurfa ve Osmaniye’de akademisyenlerin gözetiminde yapıldı. 817 öğrencinin katıldığı sınavda başarılı olan adaylara düzeyine göre AYBÜ DİLMER tarafından Türkçe B2 veya C1 sertifikası verilecek.

Türkçe kursu süresince AYBÜ DİLMER’in koordinatörlüğünde Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığınca düzenlenen Nevşehir gezisine katılan öğrencilerin Türkçe eğitimi programının geliştirilmesi amacıyla alan uzmanı akademisyenler tarafından aylık denetim ve rehberlik faaliyetleri gerçekleştirildi. Türkçe kursu boyunca akademik rehberlik yapılan öğrenciler, alacakları Türkçe sertifikası ile hem Türkiye Burslarına hem de ülkemizdeki üniversitelerde ayrılmış kontenjanlara kabulde önemli bir kazanım sağlayacaklar.

dilmersinavisuriyeliler2018 1 dilmersinavisuriyeliler2018 2 dilmersinavisuriyeliler2018 3 dilmersinavisuriyeliler2018 4 dilmersinavisuriyeliler2018 5 dilmersinavisuriyeliler2018 6

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz