Aliya İzzetbegoviç’in Hukuk ve Devlet Anlayışı Adlı Sempozyumu Gerçekleştirildi

Üniversitemiz Hukuk Fakültesi ile Saraybosna Üniversitesi iş birliğinde Aliya İzzetbegoviç’in 15’inci ölüm yıl dönümü münasebetiyle Saraybosna’da “Aliya İzzetbegoviç’in Hukuk ve Devlet Anlayışı” Sempozyumu düzenlendi.

Sempozyumun açılış konuşmasını yapan Rektör Yardımcımız ve Hukuk Fakültesi Dekanı Prof. Dr. M. Fatih Uşan, Aliya İzzetbegoviç’in örnek bir devlet ve hukuk adamı olduğuna işaret etti. Açılış konuşmalarının ardından T.C. Anayasa Mahkemesi Başkanı Sn. Prof. Dr. Zühtü Arslan ana konuşmacısı olarak Aliya İzzetbegoviç’in kişiliği, devlet ve hukuk adamlığı konusunda bir tebliğ sundu.

Sempozyumda iki oturum gerçekleştirildi. Hukuk Fakültesi öğretim üyelerinden Prof. Dr. Muharrem Kılıç  ve Anayasa Mahkemesi Raportörü Dr. Taylan Barın’ın da aralarında bulunduğu akademisyenler tebliğlerini sunmuştur.

Sempozyuma İzzetbegoviç ailesi, T.C. Saraybosna Büyükelçisi Sn. Haldun Koç, akademisyen ve davetliler katılmıştır.

Taraflar, Sempozyumun gelecek yıl Türkiye’de ve çok daha geniş bir kapsamda yapılması konusunda da mutabık kalmıştır. Ayrıca  Üniversitemiz ile Saraybosna Üniversitesi arasında Erasmus+, Mevlana ve  İşbirliği anlaşmaları imzalanmıştır.

aliyabosnasempozyum2018 1 aliyabosnasempozyum2018 2 aliyabosnasempozyum2018 3 aliyabosnasempozyum2018 4 aliyabosnasempozyum2018 5 aliyabosnasempozyum2018 6 aliyabosnasempozyum2018 7

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.