Hindistan Büyükelçisinden Üniversitemize Ziyaret

Hindistan Cumhuriyeti’nin Türkiye nezdindeki Büyükelçisi Sn. Sanjay Bhattacharyya ve beraberindeki heyet Rektörümüz Prof. Dr. Sn. Metin Doğan’ı makamında ziyaret etti.

Siyasal Bilgiler Fakültesi Dekan Yardımcımız Dr. Öğr. Üyesi Muhammed Hüseyin Mercan’ın hazır bulunduğu ziyarette, Türkiye ve Hindistan arasındaki tarihsel ve kültürel bağlara vurgu yapan konuk Büyükelçi, Türkiye’nin önde gelen üniversiteleri arasında yer alan Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi ile Hindistan’daki üniversitelerin iş birliği geliştirmesinin önemine dikkat çekti. Hindistan Hükümeti tarafından sunulan öğrenci ve akademisyen değişim programları hakkında da detaylı bilgi veren Sn. Büyükelçi, Üniversitemiz öğrenci ve akademik personelinin Hindistan tarafından sunulan bu imkânlarda faydalanmasından memnuniyet duyacağını ifade etti.  Hindistan Teknik ve Ekonomik İşbirliği (ITEC) programını anlatan Sn. Büyükelçi, Hindistan Hükümeti tarafından desteklenen ve yıl boyu başvuru kabul eden bu programa AYBÜ mensuplarının başvuru yapmasına memnun olacaklarını söyledi.

Sn. Rektörümüz ise Hindistan Büyükelçiliği ve Hindistan Üniversiteleriyle karşılıklı iş birliğinin her iki tarafa da büyük kazanımlar sağlayacağını vurgulayarak konuk Büyükelçiye ziyaretinden ötürü teşekkür etti.

Hindistan Büyükelçisinden Üniversitemize Ziyaret2018 1 Hindistan Büyükelçisinden Üniversitemize Ziyaret2018 2 Hindistan Büyükelçisinden Üniversitemize Ziyaret2018 4 Hindistan Büyükelçisinden Üniversitemize Ziyaret2018 5 Hindistan Büyükelçisinden Üniversitemize Ziyaret2018 6 Hindistan Büyükelçisinden Üniversitemize Ziyaret2018 7

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.