Teddy Bear Hospital (Oyuncak Ayı Hastanesi) Projesi

TurkMSIC Yıldırım Beyazıt Yerel Kurulu, Teddy Bear Hospital (Oyuncak Ayı Hastanesi) Projesi’ni 27 Eylül 2012 tarihinde gerçekleştirdi.
Oyuncak Ayı Hastanesi Projesi, ilk olarak 1950’li yıllarda, muayene sürecinin çocuklar için daha anlaşılır ve kolay olması için Trondheim Üniversitesi’ndeki Norveçli hemşireler tarafından uygulanmaya başlanmıştır. 1993 yılında, bir grup Avrupa Tıp Öğrencileri Birliği (EMSA) üyeleri tarafından keşfedilen bu çalışma, uluslararası bir organizasyon tarafından proje olarak kabul edilmiş ve sonrasında tüm Avrupa ülkelerinde tıp öğrencileri tarafından uygulanmaya başlanmıştır. Projenin asıl amacı, 3-6 yaş grubundaki çocukların doktor (beyaz önlük) korkusunu yenmek ve onlara doktoru sevdirmektir. Ayrıca, hastanelerin düşündükleri gibi korkutucu bir yer olmadığını gösterip bu konuda bakış açılarını değiştirmek, tıbbi işlemlerin (iğne yapmak gibi) ürkütücü olmadığını göstermek, insan vücuduyla ilgili temel bilgiler vererek hem eğlendirici hem öğretici bir etkinlik yapmak, en duyarlı olmamız gereken konulardan biri olan çocuklara mutlu bir gün yaşatmaktır. Bu amaçla,  yerel kurul üyelerimizden oluşan 16 kişilik gönüllü tıp fakültesi öğrencilerimiz ile 2 saatlik bir etkinlikle 25 çocuğa ulaşılarak çocuklarla oyunlar oynandı ve çeşitli sağlık eğitimleri verildi.

Teddy Bear Hospital (Oyuncak Ayı Hastanesi) Projesi 1 Teddy Bear Hospital (Oyuncak Ayı Hastanesi) Projesi 2 Teddy Bear Hospital (Oyuncak Ayı Hastanesi) Projesi 3 Teddy Bear Hospital (Oyuncak Ayı Hastanesi) Projesi 4 Teddy Bear Hospital (Oyuncak Ayı Hastanesi) Projesi 5 Teddy Bear Hospital (Oyuncak Ayı Hastanesi) Projesi 6 Teddy Bear Hospital (Oyuncak Ayı Hastanesi) Projesi 7 Teddy Bear Hospital (Oyuncak Ayı Hastanesi) Projesi 8 Teddy Bear Hospital (Oyuncak Ayı Hastanesi) Projesi 9 Teddy Bear Hospital (Oyuncak Ayı Hastanesi) Projesi 10 Teddy Bear Hospital (Oyuncak Ayı Hastanesi) Projesi 11 Teddy Bear Hospital (Oyuncak Ayı Hastanesi) Projesi 12 Teddy Bear Hospital (Oyuncak Ayı Hastanesi) Projesi 13 Teddy Bear Hospital (Oyuncak Ayı Hastanesi) Projesi 14 Teddy Bear Hospital (Oyuncak Ayı Hastanesi) Projesi 15 Teddy Bear Hospital (Oyuncak Ayı Hastanesi) Projesi 16

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz