Sn. Rektörümüz Cumhurbaşkanlığı Külliyesindeki Yargı Reformu Strateji Belgesi Tanıtım Toplantısını Katıldı

Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. İbrahim Aydınlı 30 Mayıs 2019 tarihinde Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ndeki Yargı Reformu Strateji Belgesi tanıtım toplantısına katıldı.

Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi’nde Yargı Reformu Stratejisi Programı’nı açıkladı.

Yargı Reformu Strateji Belgesi’ne katkı sağlayan herkese şükranlarını sunan Sn. Erdoğan, adalet meselesinin hep öncelikleri arasında yer aldığını, 2002 yılında göreve geldiklerinde Türkiye’yi eğitim, sağlık, adalet ve emniyet üzerinde yükseltecekleri sözünü verdiğini hatırlattı.

Yargı Reformu Strateji Belgesi’ni, aynı zamanda sonraki reform hazırlıklarının da başlangıcı olarak görülebileceğini, reform belgesinde yer alan Türkiye Adalet Akademisinin kuruluşu, nöbetçi noterlik uygulaması, hâkim ve savcıların uyacakları etik kuralların belirlenmesi gibi hususların da hayata geçirildiğini belirten Sn. Erdoğan, diğer başlıkların uygulamaya geçirilmesi sürecini de bizzat yakından takip edeceğini söyledi.

Programın ardından Sn. Rektörümüz, yargı çalışanları ile Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ndeki iftar programına katıldı.

Haberin tamamı için tıklayınız.

2019-05-30-yargi-reformu 1 2019-05-30-yargi-reformu 2 2019-05-30-yargi-reformu 3 2019-05-30-yargi-reformu 4

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.