Türkiye’nin Kuala Lumpur Büyükelçisi Sn. Merve Kavakcı Sn. Rektörümüzü Ziyaret Etti

Türkiye’nin Kuala Lumpur Büyükelçisi Sn. Merve Kavakcı Rektörümüz Sn. Prof. Dr. İbrahim Aydınlı’yı makamında ziyaret etti.

Ziyaret kapsamında açıklama yapan Sn. Merve Kavakcı, “Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi tarafından 25 Temmuz 2019 tarihinde kendisine fahri doktora unvanı verilen Malezya Başbakanı Sn. Mahathir bin Muhammed Malezya’ ya dönüşünde Türkiye ziyareti ile ilgili, Türkiye’nin her alanda önemli gelişmeler kaydettiğine ilişkin açıklamalarda bulundu. Özellikle Malezyalı gençlere Türkiye’ye gitmelerini ve Türkiye’de eğitimlerini tamamlamalarını, 10 yıl boyunca Türkiye’de kalarak Türkçe öğrenmelerini ve elde ettikleri donanımları ülkesine taşımalarını söyleyerek Türkiye ile Malezya arasında yeni bir eğitim ilişkinin başlamasına ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.” dedi.

Rektörümüz Sn. Prof. Dr. İbrahim Aydınlı ise Malezya Başbakanı’nın söz konusu açıklamalarının Üniversitemiz açısından son derece önem arz etmekte olduğunu, iki ülke arasındaki eğitim ilişkisini sadece Mevlana programı ile değil ayrıca kurumsal olarak da başlatılacağını bunun içinde dış misyon üzerinden Malezya’daki üniversitelerle ikili iş birliği anlaşmaları yapmak istediklerini belirtti.

Etlik Milli İrade Binamızda gerçekleştirilen ziyarette Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Musa Kazım Arıcan hazır bulundu.

mervekavakcıziyareti2019aybu 1 mervekavakcıziyareti2019aybu 2 mervekavakcıziyareti2019aybu 3 mervekavakcıziyareti2019aybu 4

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.