Üniversitemizin ‘‘2019-2020 Akademik Yılı’’ Açılışı Düzenlenen Törenle Gerçekleştirildi

2019-2020 AKADEMİK YILI AÇILIŞ PROGRAMI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

2019-2020 Akademik Yılı Açılış Programı Üniversitemiz Esenboğa Külliye’sinde gerçekleştirildi.

Programa, Ankara Milletvekili Sn. Prof. Dr. Emrullah İşler, Türk Tarih Kurumu Başkanı Sn. Prof. Dr. Refik Turan, Sayıştay Başkanı Sn. Seyit Ahmet Baş, YÖK Denetleme Kurulu Üyesi Sn. Prof. Dr. Cemal Bulut, Çubuk Kaymakamı Adem Keleş, Pursaklar Kaymakamı Sn. Mehmet Kılıç, Çubuk Belediye Başkanı Av. Baki Demirbaş, Pursaklar İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Kılıçgil, Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkan Yardımcısı Tuğgeneral Sn. Murat Bulut, Ankara Büyükşehir Belediye Meclis Başkan Vekili Sn. Fatih Ünal, Samsun 19 Mayıs Rektörü Prof. Dr. Sait Bilgiç, Üniversitemiz Rektörü Sn. Prof. Dr. İbrahim Aydınlı, Rektör Yardımcılarımız Prof. Dr. Musa Kazım Arıcan, Prof. Dr. Ahmet Kutluhan, Prof. Dr. Mete Gündoğan, Genel Sekreterimiz Akın Ünal, Fakülte Dekanlarımız, Fakültelerimiz bünyesindeki Bölüm Başkanlarımız, Daire Başkanlarımız, Akademik ve İdari personelimiz, Üniversitemiz öğrencileri ile çok sayıda davetli katıldı.

Program saygı duruşu ve istiklal marşının ardından Rektörümüz Sn. Prof. Dr. İbrahim Aydınlı’nın açılış konuşmasıyla başladı. Konukları selamlayarak konuşmasına başlayan Rektörümüz, “2019-2020 akademik yılında tüm meslektaşlarına ve öğrencilerimize başarılar diledi. Üniversitemize yeni başlayan öğrencilerimize ise hoş geldiniz dedi. Üniversitemizin Ankara’nın 5. devlet üniversitesi ve henüz 9. yılı içerisinde bulunduğunu, Üniversitemiz misyon ve vizyonuna değinerek her ne kadar Üniversitemizin çok hızlı gelişmesi nedeniyle şehir içinde birkaç tane küçük ve orta ölçekli yerleşkesi bulunsa da ana kampüs konumundaki Esenboğa Külliyemizin; tek parça halinde başkentin en büyük kampüsü olarak 2.000.000 m² (2000 dönüm) bir alana sahip olduğunu ve Üniversitemizin asıl ve ana yerleşkesi olan Esenboğa Külliyesinin yeri ve dizaynı bizzat Sn. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın takdirleri ile belirlenmiştir.” dedi.

Bulunduğumuz yüz yıla dikkat çeken Rektörümüz, “Üniversitemizin hızlı bir gelişim ve değişim gösteren teknolojinin farkında olduğuna, bu doğrultuda Üniversitemiz, bilimin önderliğinde, evrensel bir bakış açısıyla hem yeni ufuklara yol almak, hem de bu ufukların hedefleyen kuruluşlara, iş dünyasına ve piyasalara yol gösterici olmak istemektedir. Üniversitemiz bu doğrultuda güçlü adımları atacak, gerekli işbirliklerini yapacak, yeni projeler üretecek kararlılığa ve özgürvene sahiptir. Evrenselliğin, yeniliğin ve bunların yanında da en önemlisi milli değerlerin farkında olan Üniversitemiz, geleceği dürüst, çalışkan ve manevi değerlerine sahip çıkan toplumların şekillendireceği çok iyi bilmektedir. Ülkemizin fedakar ve vefalı insanlarına borcunun da farkında olan AYBÜ ailesi bunun için somut projeler üreterek Türkiye’mizin ekonomik ve sosyal hayatına katma değer üretmeye devam etmektedir. AYBÜ’nün öğretim elemanları ve öğrencilerinin katılım ve destekleriyle yeniliklere imza atacağını ve akademik başarılarıyla Türkiye’yi dünya üniversiteleri arasında temsil edeceğini umuyor; şimdiden 2023 yılında dünyanın ilk 1000 üniversitesi arasına girmesini hedefliyoruz.” diye konuştu.

Sn. Rektörümüz akademik açılışımızı onurlandıran tüm konuklarımıza teşekkürlerini ileterek, tüm meslektaşlarına ve öğrencilerimize başarılı bir akademik yıl dileyerek sözlerini sonlandırdı.

Ankara Milletvekili Sn. Prof. Dr. Emrullah İşler’in de konuşma yaptığı programda, Türk Tarih Kurum Başkanı Sn. Prof. Dr. Refik Turan “1402’den 1920’ye Ankara” adlı açılış dersini verdi.

Açılış konuşmalarının devamında 2019 yılında Yüksek Öğretim Kurumları sınavında üniversitemizi tercih eden ve Türkiye sıralamasında ilk 1000’e giren Hukuk Fakültesi öğrencimiz Abdulkadir Yıldırım’a, Sn. Rektörümüz tarafından ödül takdim edildi.

Salondaki Programın akabinden C Blok önünde mehteran ve seğmenlerin gerçekleştirdiği gösterilerin ardından 28 Ağuston 2019 günü Esenboğa Külliyemizde kurulan, Guinness Rekorlarına giren 1,5 tonluk Çubuk Turşusunun açılışı gerçekleştirilerek davetlilerimize ikram edilmesinin ardından program sona erdi.

1 2 3 4 5 6. 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.