Güzel Sanatlar Fakültemizde Oryantasyon Programı Gerçekleştirildi

Üniversitemiz Güzel Sanatlar Fakültesi’nin 2019-2020 Akademik Yılı Açılışı ile öğrencileri için  oryantasyon programı Esenboğa Külliye’mizde gerçekleştirildi.

Güzel Sanatlar Fakültesi Dekan Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Ahmet Musa Koç, Fakültemizi tanıtan bir açılış konuşması gerçekleştirdi. Programda Rektörümüz Prof. Dr. Sn. İbrahim Aydınlı, Rektör Yardımcımız ve aynı zamanda Güzel Sanatlar Fakülte Dekanlığını yürüten Prof. Dr. Musa Kazım Arıcan konuşma yaptı.

Sn. Rektörümüz konuşmasında Üniversitemizin yeni kurulmuş henüz 9 yaşında bir üniversite olmasına rağmen 14 Fakülteye sahip olduğunu ve Fakültelerimizin kendi aralarında güçlü olduğunu söyledi.  Esenboğa Külliyemizin 2.000.000 m² (2000 dönüm) üzerine kurulan bir proje olduğuna değinen rektörümüz yıl geçtikçe gelişecek, öğrenci sayısı artacak dedi. Yurtlar bölgesinden metro geçeceğini ve hava alanının ulaşım da öğrencilerimiz için avantaj sağladığını söyledi. Konuşmasının devamında öğrencilerimizin ortak faaliyet alanına sahip Fakültelerle ortak projelerde bulunmalarını ve Üniversitemizin yabancı öğrenci kontenjanına dikkat çekerek öğrencilerimizin farklı kültür ve diller öğrenmeleri açısından ortam oluştuğuna ve bu durumun Erasmus programı ile yurt dışına gitme düşüncesi olan öğrencilerimizin gitmek istedikleri ülkenin Üniversitemizde bulunan öğrencileri ile konuştuktan sonra daha bilinçli bir yurt dışına gitme gerçekleştireceklerine değindi. Son olarak öğrencilerimize eğitim öğretim yılında başarılar diledi.

Açılış konuşmalarının ardından Öğrenci İşleri Dairesi Başkanlığı Personeli Cansu Yolcu, Kütüphane ve Dokümantasyon Dairesi Başkanlığı Personeli Lütfiye Talaz, Sağlık Kültür ve Spor Dairesi Başkanlığı Şube Müdürü Celal Yurtışığı, Dış İlişkiler Genel Koordinatörlüğü Öğr. Gör. Aycan Gökçek  gerçekleştirdikleri sunumlarla öğrencileri bilgilendirdi.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.