I. Uluslararası Kadın Kongresi 14 Kasım’da Başlıyor

I. Uluslararası Kadın Kongresi, Üniversitemiz  ve Florida International University işbirliği, T.C. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Altındağ Belediyesi katkılarıyla Ankara Bilkent Otel ve Kongre Merkezinde 14-16 Kasım tarihleri arasında düzenlenecektir.

Ana teması “Sınırların Ötesinde: Kadınların Güçlenmesi için Stratejiler” olarak belirlenen Kongre’nin, onur konuğu olan Sayın Emine Erdoğan Hanımefendinin katılımı ile gerçekleştirilecektir.

Bu kongre aracılığıyla, dünyanın farklı coğrafyalarında bulunan kadınların sosyal, ekonomik ve politik durumlarının geliştirilmesi için sürdürülebilir çözümler üretilmesi amaçlanmaktadır. Bu amaca önemli katkılar sağlayabilecek politikacılar, profesyoneller, bürokratlar, uygulamacılar ve akademisyenler kongremize katkıda bulunacaklardır.

Kongremiz 3 gün olarak planlanmıştır.  Bu günler şu şekilde organize edilmiştir:

1. Gün(14.11.2016 Pazartesi) üniversite temsilcileri, ASPB yetkililerinin ve Türkiyedeki Konsolosluk Temsilcilerinin Ülkelerindeki Kadın Çalışmalarını temsilen katılcağı ve 2. Kongrenin planlanacağı yuvarlak masa toplantısı yapılacaktır,

2.Gün(15.11.2016 Salı) Sayın Emine Erdoğan Hanım Efendinin teşrifleriyle gerçekleştirilecek sabah Kongre Açılış konuşmaları, öğle arası ve öğleden sonra ana konuşmacıların ardından panel, serbest bildiri ve workshopların yer alacağı şekilde planlanmıştır. 2. gün sonunda Altındağ Beldiyesinin sponsorluğunda Eski Ulucanlar Cezaevi kampüsünde  bulunan Sosyal Tesiste Gala Yemeği düzenlenecektir.

3.Gün(16.11.2016 Çarşamba) panel ve sözel bildirilerin sunumları devam edecektir. Kongrenin 2. ve 3. günü toplam 20 panel, 138 serbest bildiri, 15 poster ve 2 workshop sunulmuş olacaktır. Üçüncü gün sonunda kapanış oturumu yapılarak kongre sonlandırılacaktır. Kongrede panel ve serbest bildiri oturumları aşağıdaki ana temalar çerçevesinde sunulacaktır:

o   Kadın ve Göç

o   Kadın ve Hukuk

o   Kadın ve Din

o   Kadına Yönelik Şiddet

o   Kadın ve Sağlık

o   Kadın ve Doğa

o   Kadın ve Bilim

o   Çocuk Gelinler ve Çocuk Anneler

o   Şiddet/Travma Mağduru Kadınların Ruhsal Sağlığı

o   Kız Çocuklarının Eğitimi

o   İş Yaşamında Kadın

o   Kadının Ücretli ve Ücretsiz Emeği

o   Kadın ve Yoksulluk

o   Toplumsal Cinsiyet Rolleri ve Toplumsal Cinsiyetle İlişkili Normlar

o   Kadın ve Sivil Toplum Örgütleri

o   Kadın ve Yerel Yönetimler

o   Kadın ve Politika

o   Kadın ve Edebiyat

o   Madde Bağımlılığı ve Kadın

o   Kadın ve Engellilik

o   Medyada Kadın

o   Sosyal Hizmet ve Kadın

o   Üniversitelerde Kadın Araştırma ve Uygulama Merkezleri

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz