Üniversitemiz Şereflikoçhisar Yerleşkesinde Oryantasyon Programı Gerçekleştirildi

Üniversitemiz Şereflikoçhisar Berat Cömertoğlu Meslek Yüksekokulu ve Şereflikoçhisar Uygulamalı Bilimler Fakültesi’nin 2019-2020 Akademik Yılı Açılışı ile öğrencileri için oryantasyon programı Şereflikoçhisar Yerleşkemizde gerçekleştirildi.

Akademik ve İdari personelimiz, Üniversitemiz öğrencileri ile çok sayıda davetlinin katıldı programda, Berat Cömertoğlu MYO Müdür Vekili Doç. Dr. Ali İhsan Akgün, Uygulamalı Bilimler Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Rafet Aktaş, Şereflikoçhisar Belediye Başkanı Sn. Memiş Çelik, Şereflikoçhisar Kaymakamı Sn. Sedat Yıldırım ve son olarak Rektörümüz Prof. Dr. Sn. İbrahim Aydınlı, konuşma yaptı.

Rektörümüz davetten duyduğu memnuniyeti dile getirerek konuşmasına başladı. Katıldığı güvenlik toplantısı akabinde programa iştirak ettiğini, kişi ve mal güvenliği olmadan ne eğitim, ne bir sosyal faaliyet, ne de hayat olabileceğini söyleyerek güvenliğin önemine vurgu yaptı. Devletimizin başlatmış olduğu Barış Pınarı harekatına değinen Rektörümüz operasyonun sınır ötesinde gerçekleşmesine rağmen hem ülke içi hem ülke dışı güvenliğimiz için çok önemli olduğuna değinerek kahraman ordumuza başarılar diledi. Rektörümüz üniversitelerin varlık şartının öğrencilere bağlı olduğuna ve bazı eksikliklerin ve bir takım problemlerin olabileceğine de değinerek öğrencilerin isteklerini makul ve mantıklı bir şekilde idareye iletmesi durumunda idarenin bu aksaklıkların üstesinden geleceğini söyleyerek yeni eğitim öğretim yılında başarılar diledi.

Programın ardından Şereflikoçhisar Belediyesi Güneştepe Sosyal Tesisleri, Şereflikoçhisar Kent Müzesi, tarihi Sultan Alaaddin Cami ve Hacı Enbiya Hz. Türbe-i Şerifi Ziyareti gerçekleştirildi.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.