Üniversitemizde Havacılık ve Uzay Sanayisinde Kariyer Konferansı Gerçekleştirildi

Üniversitemiz Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi ile Havacılık ve Uzay Kulübü işbirliğinde Etlik Milli İrade yerleşkemizde “Havacılık ve Uzay Sanayisinde Kariyer Konferansı” gerçekleştirildi.

Açılış konuşmasını Havacılık ve Uzay Kulübü Başkanı Mehmet Ali Cabioğlu’nun gerçekleştirdiği programda Rektörümüz Sn. Prof. Dr. İbrahim Aydınlı ve Türk Havacılık ve Uzay Sanayii Genel Müdürü Sn. Prof. Dr. Temel Kotil de konuşma gerçekleştirdi.

Sn. Rektörümüz konuşmasında Türk Havacılık ve Uzay Sanayi’nde ülkemizin uçak ve helikopter yapımında en üst teknolojilerin uygulandığı TUSAŞ’ın milli ve yerli bir kuruluş olduğunu, Üniversitemiz ile TUSAŞ arasında yapılan protokol çerçevesinde öğrencilerimizin staj zamanını beklemeden doğrudan doğruya sistemin içerisinde bulunarak, görerek öğrenmelerini sağlamak istediklerini söyledi. Konuşmasının devamında bu konuda protokolün geliştirilmesinin önemli olduğunu dile getirdi. Rektörümüz, konferanstan herkesin yararlanması temennisinde bulunarak konuşmasını tamamladı.

Programın devamında Türk Havacılık ve Uzay Sanayii Genel Müdürü Sn. Prof. Dr. Temel Kotil konuşma yaptı. Sn. Kotil konuşması sırasında “Türk Havacılık ve Uzay Sanayii” konulu sunum gerçekleştirdi. Gerçekleştirilen, gerçekleştirme aşamasında olan ve gerçekleştirilmesi planlanan projeler hakkında bilgi veren Sn. Kotil, Üniversitemiz ile gerçekleştirilen protokol sayesinde de öğrencilerimizin başarısına ortak olmak istediklerini söyledi.

Akademisyenlerimiz ve öğrencilerimizin katıldığı program soru-cevap bölümünün ardından sona erdi.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.