Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi (AYBÜ) Teknoloji Transfer Ofisi (AYBU TTO) A.Ş.’nin Kuruluşuna İlişkin Esas Sözleşme Rektörümüz Prof. Dr. Sn. İbrahim Aydınlı Tarafından İmzalandı

Rektörlük Makamında gerçekleşen imza törenine Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Sn. İbrahim Aydınlı, Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Ahmet Kutluhan, Ankara Ticaret Sicili Müdürlüğü Müdür Yardımcısı Sn. Gülin Özdemir, Öğretim Üyelerimizden Prof. Dr. Rafet Aktaş, Prof. Dr. Erol Arcaklıoğlu, Prof. Dr. Hayri Bozgeyik, Prof. Dr. Önder Kayıgil, Prof. Dr. Murat Önder ve Prof. Dr. Murat Demirkol katıldı.

Sözleşmenin imzalanmasının ardından Ankara Ticaret Sicili Müdürlüğü Müdür Yardımcısı Sn.Gülin Özdemir’e üniversitemizin plaketi takdim edildi.

Yönetim Kurulu Başkanlığını Rektörümüz Sn. İbrahim Aydınlı’nın yaptığı AYBÜ TTO A.Ş. Üniversitemizin farklı birimlerinde görev yapan öğretim üyelerinin yer aldığı yönetim kurulu ile Cinnah Yerleşkesinde faaliyetlerini sürdürecektir.

AYBÜ TTO A.Ş. proje süreçlerine ilişkin mentörlük faaliyetlerinden, patent başvurusuna, ulusal ve uluslararası fonlar hakkında bilgilendirmeden, ticarileşme sürecine kadar tüm aşamalarda sahip olduğu birimleriyle girişimci akademisyen ve öğrencilere destek olacaktır.

Ayrıca, Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Kariyer Planlaması ve Yönetimi Uygulama ve Araştırma Merkezi, AYBÜ Mezunlar Derneği, Kamu-Üniversite Sanayi İşbirliği Uygulama ve Araştırma Merkezi (KÜSİM), Küme Akademisi Rekabet Araştırmaları Merkezi (REKMER) ve kuruluş aşamasındaki AYBÜ Ön Kuluçka Merkezi ile yakın işbirliği içerisinde, Üniversite – Kamu – Sanayi işbirliği kapsamında ortak çalışmalar yürüterek, girişimci potansiyelimizin ortaya çıkartılmasında, üretilen bilgi ve geliştirilen buluşların fikri mülkiyet hakları kapsamında ticarileştirmesinde önemli bir rol oynayacaktır.

1 2 3 4 5 6 7 8 9

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.