Üniversitemiz Esenboğa Merkez Külliyemizde Geleceğe Nefes 4 Bin Fidan Dikimi Gerçekleştirildi

T.C. Tarım ve Orman Bakanlığı’nın ‘Geleceğe Nefes’ seferberliğinde Üniversitemiz Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı organizasyonu ile Türkiye genelinde gerçekleştirilen 11 milyon fidanın toprakla buluşturulması kapsamında Esenboğa Külliyemizde, Çubuk Cumhuriyet Başsavcısı Sayın Halil Demir, Çubuk İlçe Kaymakamı Sayın Adem Keleş, Çubuk Belediye Başkan Vekili Sayın Lokman Kılıç, Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Sayın İbrahim Aydınlı, Rektör Yardımcıları; Prof. Dr. Musa Kazım Arıcan, Prof. Dr. Ahmet Kutluhan, Prof. Dr. Mete Gündoğan ve Genel Sekreteri Dr. Akın Ünal ile Genel Sekreter Yardımcıları, personelimiz, öğrencilerimiz ve çevre lise, ortaokul, ilkokul ve anaokulu öğrencilerinin katılımıyla ağaçlandırma etkinliği gerçekleştirilerek 4 bin fidan toprak ile buluşturuldu.

Açılış konuşmasını gerçekleştiren Sn. Rektörümüz “Kıyâmet kopuyor olsa ve birinizin elinde bir fide bulunsa, kıyâmet kopmadan onu dikebilirse bunu hemen yapsın!” hadisi şerifini zikrederek, medeniyetimizin çınar ağacı üzerinden yapılandığına ilişkin günün anlam ve önemini vurgulayan bir konuşma gerçekleştirdi. Son olarak Orman Genel Müdürlüğü görevlisi fidan dikimi ile ilgili bilgilendirme konuşma gerçekleştirdi.

Gerçekleştirilen konuşmaların ardından protokol üyeleri, öğretim üyeleri, öğrenciler ve tüm katılımcılar ile birlikte fidanlar toprakla buluşturdu.

Fidan dikimi sonrası katılımcılara çevre köy muhtarlıklarınca gözleme ikramında bulunulmasıyla program sona erdi.

1 2 3 4 5 6 7 8 9. 9 10. 10

11 12

13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.